Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

Laserowe usuwanie żylaków

STOP BLIZNOM PO ŻYLAKACH!
Bezoperacyjne leczenie żylaków! 

Wysoka skuteczność leczenia oraz brak blizn po zabiegu powodują, że laserowe usuwanie żylaków oraz skleroterapia to metody coraz częściej stosowane w Medycynie Estetycznej. 

Zabiegi wykonuje doświadczony lekarz, chirurg, pionier nowoczesnych metod leczenia bezoperacyjnego żylaków w Polsce
- dr Wojciech Jusza.

Choroba żylakowa dotyka ponad połowy populacji dorosłych Polaków. Bagatelizowanie problemu może mieć groźne konsekwencje dla zdrowia i codziennego funkcjonowania, dlatego zawczasu warto pomyśleć o leczeniu. Zastosowanie innowacyjnej metody laserowej umożliwia szybkie i bezbolesne usunięcie żylaków. Klinika Anti-Aging INVICTA w Gdańsku zaprasza Pacjentów na konsultacje i zabiegi przy użyciu laserów.

Żylaki czyli chorobowo poszerzone naczynia żylne pojawić się mogą na nogach, twarzy czy dekolcie. Choroba przybierać może różne formy i stopnie zaawansowania, od pajączków, czyli cieniutkich czerwonych lub niebieskich żyłek do znacznych zmian zniekształcających powierzchnię skóry.

Przyczyny żylaków

Do powstawania żylaków przyczynia się siedzący tryb życia, otyłość, narażenie na długotrwałe oddziaływanie ciepła oraz brak ruchu. Zmiany mogą pojawić się w czasie ciąży, a także w wyniku urazu lub przebytych kuracji hormonalnych. Ryzyko pojawienia się żylaków wzrasta też wraz z wiekiem. Eksperci nie wykluczają również wpływu na ich powstawianie uwarunkowań genetycznych.

Żylaki powstają w skutek postępującej nieszczelności zastawek, które są najważniejszym elementem żyły pilnującym wymuszonego przepływy krwi do serca. Wzrastające ciśnienie w układzie żylnym wskutek nieszczelności zastawek doprowadza do rozdęcia żył poniżej i rozwoju choroby.

W przypadkach nieleczonych żylaków dojść może do powstania stanu zapalnego, brązowych przebarwień i bardzo trudnego do leczenia owrzodzenia żylnego. W skrajnych przypadkach Pacjentom grozi też zakrzepowe zapalenie żył.

Stop bliznom po leczeniu żylaków

Leczenie żylaków nie musi już wiązać się z nieestetycznymi śladami po zabiegach. Zastosowanie terapii laserowej oraz skleroterapii pozwala na rozwiązanie problemu i uniknięcie blizn.

Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem problemu było leczenie zachowawcze (maści zmniejszające obrzęki), farmakologiczne (podawanie preparatów uszczelniających naczynia krwionośne) oraz operacyjne. Obecnie medycyna proponuje również inne, skuteczne metody, przy zastosowaniu laserów czy pianki.

Laserowe leczenie żylaków jest metodą małoinwazyjną, która polega na wprowadzeniu do żyły cienkiego  jednorazowego cewnika oraz światłowodu. Światło lasera powoduje zamknięcie żyły. Zabieg jest prawie bezbolesny i nie pozostawia widocznych śladów (np. w postaci blizn), jak w przypadku klasycznego leczenia operacyjnego. Terapia laserowa wymaga krótkiego pobytu w szpitalu, dolegliwości po zabiegu ustępują zaś szybko, już po kilku dniach.

Skleroterapia

Jedną z nieoperacyjnych metod stosowanych jako uzupełnienie terapii laserowej jest skleroterapia żylaków. Polega ona na wykorzystaniu metody piankowej - podaniu do światła naczynia specjalnej substancji (pianka – zmieszanie środka obliterującego z powietrzem lub dwutlenkiem węgla), która powoduje zamknięcie jego ściany.

Rozwiązanie jest uniwersalne – za jego sprawą można zamknąć pianką praktycznie każde niewydolne zmienione żylakowato naczynie (niewydolną żyłę odpiszczelową, odstrzałkową oraz towarzyszące im żylaki).

Wykorzystanie podczas zabiegu obrazowania żylaków metodą USG Doppler, umożliwia wyjątkowo precyzyjne podanie pianki zamykającej do zmienionego żylakowato naczynia. Metoda nie wymaga znieczulenia i pobytu w szpitalu i jest bardzo bezpieczna. Po zabiegu, stosując się do zaleceń lekarza, można powrócić do normalnego funkcjonowania.

Skleroterapia stosowana jest także do leczenia pajączków żylnych, szybko przynosząc widoczne efekty kosmetyczne. W tym przypadku zabieg również wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga pozostawania w szpitalu.

Nadpotliwość

OFERTA PROMOCYJNA! Nadpotliwość
Skuteczne leczenie nadpotliwości w wyjątkowej cenie.
czytaj więcej

TOKSYNA BOTULINOWA

Usuń zmarszczki! TOKSYNA BOTULINOWA
Polecamy zabiegi korekcji zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej typu A.
czytaj więcej