Blefaroplastyka – rewolucja technologiczna w bezoperacyjnym liftingu powiek

blefaroplastyka co to jest

Opadające powieki nie muszą już być problemem – nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna znalazła bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. Sprawdź czym jest blefaroplastyka!

Problem z opadającymi powiekami

Budowa oka zależy od uwarunkowań genetycznych a opadaniu powieki sprzyja osłabienie mięśni mimicznych twarzy oraz uszkodzenie nerwu okoruchowego. Opadające powieki to częsty problem skóry dojrzałej, ale nie tylko. W większości przypadków opadanie powiek jest spowodowane zmniejszeniem gęstości skóry przez zmniejszenie ilości włókien kolagenowych.

Problem opadających powiek dotyczy najczęściej obu powiek ale zdarza się również, że może dotyczyć tylko jednej powieki. W skrajnych przypadkach jest to problem który zaburza prawidłowe widzenie.

Co to jest blefaroplastyka?

Niestety okolica oka jest miejscem w którym skóra jest najcieńsza i najbardziej wrażliwa w związku z czym regeneracja skóry w tych obszarach dotychczas polegała jedynie na zabiegu operacyjnym. Zabieg wiązał się z operacyjnym usunięciem nadmiaru skóry i nazywany jest Blepharoplastykąi trwał około 1-3 godzin. Zabieg Blepharoplastyki polega na zrobieniu nacięcia w załamaniu górnych powiek oraz usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej, fragmentu mięśnia oraz nadmiar skóry. Brzegi rany łączy się cieniutkimi szwami. Zabieg wiązał się z długą rekonwalescencją oraz wykluczeniem z wielu czynności oraz niestety niósł za sobą ryzyko powikłań.

PLASMA IQ – innowacyjny zabieg blefaroplastyki bez użycia skalpela

Rynek kosmetyczny zachwycił się innowacyjnym zabiegiem na okolice oczu – urządzenia generującego wiązkę plazmy i liftingującego powieki bez użycia skalpela.

Zabieg umożliwia osiąganie widocznych rezultatów odmłodzenia skóry w sposób małoinwazyjny, bez konieczności użycia skalpela – jest to doskonała alternatywa dla chirurgicznej plastyki powiek (blefaroplastyki). Dodatkowym atutem jest wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji pacjenta po zabiegu. Urządzenie wykorzystywane jest przede wszystkim w rozwiązywaniu problemu wiotkości skóry, usuwaniu blizn czy rozstępów i redukcji zmarszczek wokół oczu, uszu czy ust. Klinika Anti-Aging INVICTA jest jednym z niewielu ośrodków w Trójmieście, który stosuje to nowoczesne rozwiązanie.

Zabiegu polega na wykonaniu drobnych punktów na powierzchni skóry powiek przez wiązkę plazmy generowaną z urządzenia. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do 10 dni.

Co warto wiedzieć o zabiegu?

W wyniku jednego zabiegu w okolicy oczu można uzyskać nawet do 30% planowanego efektu. Najczęściej wykonuje się od 1 do 3 zabiegów w serii co 4-6 tygodni. Zabieg nie wymaga wyłączenia się z codziennej aktywności na dłużej niż 2 tygodnie; mogące wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie zazwyczaj znikają po kilku dniach (3-5 dni). Po zabiegu zawsze występuje intensywne zaczerwienienie skóry i opuchnięcie okolicy poddanej zabiegowi. Należy pamiętać, że są to reakcje naturalne i pożądane. W przypadku zabiegu w okolicy górnej powieki zazwyczaj opuchnięcie jest na tyle intensywne, że wyklucza pacjenta z codziennej aktywności w czasie od 3-7 dni po zabiegu. Po 4 dniach skóra w miejscu bezpośredniego kontaktu z wiązką plazmy zaczyna się regenerować i i pojawiają się małe strupki które utrzymują się do 14 dni po zabiegu.

Całkowity czas regeneracji skóry trwa od 6 do 8 tygodni. Po tym czasie można zabieg powtórzyć. Bezpośrednio po zabiegu skóra nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych, konieczne jest też przestrzeganie wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji partii skóry poddanych działaniom.

Dowiedz się więcej o zabiegu: Lifting powiek Plasmą IQ (blefaroplastyka).

Jakie jest zastosowanie urządzenia Plasma IQ?

 • Blefaroplastyka powiek górnych + zewnętrznych kącików oka (kurze łapki)
 • Blefaroplastyka powiek górnych
 • Korekcja powiek dolnych + zewnętrznych kącików oka (kurze łapki)
 • Korekcja zmarszczek w zewnętrznych kącikach oczu (kurze łapki)
 • Korekcja powiek dolnych

Jakie są wskazania?

 • Redukcja zmarszczek
 • Blizny
 • Nierówna tekstura skóry
 • Opadające powieki
 • Intensywna przebudowa skóry
 • Rozstępy
 • Brodawki
 • Włókniaki
 • Redukcja trądziku