Cosmelan® – “Perła Dermatologii” w walce z przebarwieniami

Cosmelan® jest najskuteczniejszą i najbardziej popularną kuracją wybielającą dostępną obecnie na rynku. Zabieg został wyróżniony nagrodą Perły Rynku Dermatologicznego 2014 za wysoką skuteczność, przez którą zyskał uznanie dermatologów na całym świecie.

Wysoką skuteczność gwarantuje połączenie kwasów oraz substancji hamujących aktywność tyrozynazy, enzymu odpowiedzialnego za powstanie melaniny a witamina C i A zabezpieczają przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez ekspozycję na promienie UV. Kwas kojowy i azelainowy umożliwiają przekształcenie  eumelaniny w feomelaninę czyli mówiąc prościej ciemnego pigmentu w jasny.

Składniki aktywne zawarte w produktach Cosmelan :

  • kwas kojowy
  • kwas fitowy
  • kwas azelainowy
  • witamina C
  • palmitynian retinolu (pochodna witaminy A)

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa po konsultacji z pacjentem. Lekarz odtłuszcza skórę pacjenta po czym aplikuje maskę o działaniu depigmentacyjnym. Maska ma charakterystyczny musztardowy kolor i stanowi podstawę kuracji . Z maską pacjent wraca do domu i zmywa ją samodzielnie letnią wodą po kilku godzinach po zabiegu ( w czasie zaleconym przez lekarza ).

Do domu pacjent otrzymuje krem Cosmelan 2 ( 30ml), który powinien używać ściśle z zaleceniami lekarskimi. Podczas złuszania się skóry pacjent powinien nawilżać skórę kremami nawilżającymi.

Kilka dni po zabiegu następuje intensywne złuszczanie skóry. Początkowo skóra może być zaczerwieniona i jest ekstremalnie napięta, dlatego konieczne jest nawilżanie skóry i picie dużej ilości wody.

Czas łuszczenia zależy od rodzaju i grubości skóry ale trwa minimum tydzień.

Efekty zabiegu

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień zanikania plam

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Należy być świadomym, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może pozostać cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Więcej o zabiegu: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *