Leczenie trądziku – jak wybrać najskuteczniejszą metodę?

Przy doborze kuracji przeciwtrądzikowych należy pamiętać, że każda skóra jest inna a kosmetyk czy lek który dobrze się sprawdził u przyjaciółki nie zawsze będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem …dlaczego ?

O wyborze terapii decydują takie czynniki jak:

  • Przyczyna powstawania trądziku np. zaburzenia hormonalne lub niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • Ilość stanów zapalnych na skórze
  • Grubość skóry
  • Poziom nawilżenia i rodzaj skóry
  • Kondycja naczyń krwionośnych
  • Ilość zaskórników oraz kondycja porów skóry
  • Dotychczasowe farmakologiczne leczenie pacjenta
  • Alergie spożywcze oraz alergie na kosmetyki
  • Tryb życia pacjenta

Dlatego dobór kuracji przeciwtrądzikowej zawsze powinien być dokonywany po dogłębnej analizie skóry przez lekarza lub kosmetologa. Jedynie na tej podstawie można dopasować optymalne leczenie.

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu trądziku pokazało, że najlepsze efekty przynosi ścisła współpraca między lekarzem a kosmetologiem oraz łączenie leczenia farmakologicznego z nowoczesną kosmetologią.

Poniższe zabiegi wiodą prym w naszej klinice i są najczęściej polecane przez dermatologów :

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie to idealne rozwiązanie dla skór po leczeniu skóry antybiotykami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera działają antybakteryjnie również w głębokich zmianach skórnych. Wykonywane są laserem diodowym ASLCEPION co 3-4 tygodnie w serii 5-8 zabiegów. Sam zabieg trwa około 30 minut, bezpośrednio po laserze skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ale już następnego dnia rumień ustępuje. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych działanie lasera koncentruje się w głębokich warstwach skóry i nie powoduje złuszczania. Zabiegi laserowego leczenia trądziku często są zalecane przez dermatologów w bardzo ciężkich stanach chorobowych oraz w sytuacjach gdy pacjent nie chce leczyć się retinoidami.

Peeling kwasem salicylowym

Zabieg regulujący produkcję łoju w skórze, dzięki wysokim stężeniom ma działanie silnie złuszczające, oczyszczające, antybakteryjne i przeciwłojotokowe. Dzięki głębokiemu działaniu wypłyca blizny potrądzikowe i przywraca skórze zdrowy koloryt.Peelingi kwasem salicylowym 10% – 30%  są często polecane pacjentom, którzy zakończyli leczenie farmakologiczne lub jednocześnie leczą się dermatologicznie i prowadzą leczenie kosmetologiczne.

Acnelan kuracja przeciwtrądzikowa

Acnelan to najnowsza opatentowana kuracja marki Mesoestetic. Producenta zabiegu Cosmelan wielokrotnie wyróżnianego za najwyższą skuteczność  w redukcji przebarwień.

Kuracja Acnelan składa się z 3 zabiegów trwających około 30 minut i idealnie dobranej do tego pielęgnacji domowej.

Co wyróżnia ten produkt ? Otóż jedyny w swoim rodzaju skład który pomaga w walce ze zmianami zapalnymi, grudkami, zaskórnikami i przetłuszczaniem się skóry. Preparat Acnelan zawiera kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy, kompleks betaretinylu oraz sodium lepargilate.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *