Metody leczenia trądziku – jakie są najskuteczniejsze?

metody leczenia trądziku

Przy doborze kuracji przeciwtrądzikowych należy pamiętać, że każda skóra jest inna a kosmetyk czy lek który dobrze się sprawdził u przyjaciółki nie zawsze będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem… dlaczego ?

Metody leczenia trądziku – podstawowe informacje

O wyborze terapii decydują takie czynniki jak:

  • Przyczyna powstawania trądziku np. zaburzenia hormonalne lub niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • Ilość stanów zapalnych na skórze
  • Grubość skóry
  • Poziom nawilżenia i rodzaj skóry
  • Kondycja naczyń krwionośnych
  • Ilość zaskórników oraz kondycja porów skóry
  • Dotychczasowe farmakologiczne leczenie pacjenta
  • Alergie spożywcze oraz alergie na kosmetyki
  • Tryb życia pacjenta

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu trądziku pokazało, że najlepsze efekty przynosi ścisła współpraca między lekarzem a kosmetologiem oraz łączenie leczenia farmakologicznego z nowoczesną kosmetologią.

Poniższe zabiegi wiodą prym w naszej klinice i są najczęściej polecane przez dermatologów :

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku to idealne rozwiązanie dla skór po leczeniu skóry antybiotykami. Zabiegi z wykorzystaniem lasera działają antybakteryjnie również w głębokich zmianach skórnych. Wykonywane są laserem diodowym ASLCEPION co 3-4 tygodnie w serii 5-8 zabiegów. Sam zabieg trwa około 30 minut, bezpośrednio po laserze skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ale już następnego dnia rumień ustępuje. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych działanie lasera koncentruje się w głębokich warstwach skóry i nie powoduje złuszczania. Zabiegi laserowego leczenia trądziku często są zalecane przez dermatologów w bardzo ciężkich stanach chorobowych oraz w sytuacjach gdy pacjent nie chce leczyć się retinoidami.

Peeling kwasem salicylowym

Zabieg regulujący produkcję łoju w skórze, dzięki wysokim stężeniom ma działanie silnie złuszczające, oczyszczające, antybakteryjne i przeciwłojotokowe. Dzięki głębokiemu działaniu wypłyca blizny potrądzikowe i przywraca skórze zdrowy koloryt. Peelingi kwasem salicylowym 10% – 30% są często polecane pacjentom, którzy zakończyli leczenie farmakologiczne lub jednocześnie leczą się dermatologicznie i prowadzą leczenie kosmetologiczne.

Acnelan kuracja przeciwtrądzikowa

Acnelan to najnowsza opatentowana kuracja marki Mesoestetic. Producenta zabiegu wielokrotnie wyróżnianego za najwyższą skuteczność w redukcji przebarwień. Kuracja Acnelan składa się z 3 zabiegów trwających około 30 minut i idealnie dobranej do tego pielęgnacji domowej.

Co wyróżnia ten produkt ? Otóż jedyny w swoim rodzaju skład, który pomaga w walce ze zmianami zapalnymi, grudkami, zaskórnikami i przetłuszczaniem się skóry. Preparat Acnelan zawiera kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy, kompleks betaretinylu oraz sodium lepargilate.