Makijaż permanentny ust czy kwas hialuronowy?

Pełne i symetryczne usta są symbolem atrakcyjności i kobiecości. Z tego też powodu są one przedmiotem pożądania niejednej z nas. Na szczęście jeżeli nie jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczkami, to istnieją skuteczne sposoby na to, żeby to zmienić. Jak? Za pomocą makijażu permanentnego ust lub kwasu hialuronowego. Sprawdź koniecznie, która z tych opcji jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Moda na pełne i duże usta nie przemija

Powszechnym przekonaniem jest to, że pełne usta symbolizują namiętność, natomiast wąskie oziębłość. Wraz z oczami stanowią najistotniejsze części twarzy oraz są kwintesencją kobiecej urody i seksapilu. Nie powinien zatem dziwić fakt, że kobiety w kulturze europejskiej już od wieków malują te części ciała. Nie tylko, aby podkreślić swoje największe walory, ale również zwrócić uwagę płci przeciwnej. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wstępnej selekcji dokonuje wzrok, a mężczyźni w pierwszym odruchu spoglądają właśnie na twarz kobiety. A więc, im bardziej wyraziste ma ona oczy, a usta pełniejsze, tym jest atrakcyjniejsza.

Niepożądanym elementem urody są zaś małe i niewidoczne usta. Moda na pełne wargi trwa już od wielu lat. Zapoczątkowały ją jeszcze w latach 50-tych i 60-tych takie gwiazdy filmowe jak chociażby Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, które były symbolem seksu swojej epoki. Natomiast w Polsce pełnymi i pięknymi wargami poszczycić mogły się takie aktorki jak Kalina Jędrusik i Ewa Krzyżewska. W następnych latach do popularyzacji tego trendu przyczyniły się Julia Roberts, czy Pamela Anderson. Natomiast za osobę, która ze swoich ust uczyniła niekwestionowany atrybut jest aktorka Angelina Jolie, czyli filmowa Lara Croft. Bowiem to właśnie jej usta są wzorem dla wielu kobiet na całym świecie. Na szczęście już doścignionym, gdyż wraz z symbolami pojawiły się również możliwości, a wszystko dzięki medycyna estetycznej i chirurgii plastycznej, które bardzo się w tym czasie rozwinęły.

Makijaż permanentny a kwas hialuronowy – jakie różnice?

Jedną z pierwszych metod były implanty silikonowe, które stosowane są w dalszym ciągu, lecz już w unowocześnionej formie. Jednak obecnie największą popularnością, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, cieszą się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje skórze objętość. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i odwracalny, a jego efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Kobiety doceniają go przede wszystkim za niezbyt wygórowaną cenę oraz brak dużej inwazyjności. Przy czym, jest on doskonałym sposobem na poradzenie sobie z problemem wąskich i małych warg, które mogą zaniżać samoocenę.

Jednak to nie jedyny skuteczny sposób na to, by nasze usta stały się bardziej zmysłowe i powabne. Ponieważ już od co najmniej 30 lat obserwuje się rozwój branży makijażu permanentnego, gdzie ostatnie 5 lat to jej prawdziwy rozkwit. Jest on szczególnie wygodnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują długotrwałego efektu, bowiem (w zależności od rodzaju użytego pigmentu, zastosowanej techniki oraz typu i koloru skóry) jego trwałość może wynosić od 1 roku do 3 lat. Tak więc od modelowania ust kwasem hialuronowym różni się nie tylko większą trwałością, ale również końcowym efektem. Ponieważ makijaż permanentny służy przede wszystkim do podkreślenia kształtu i koloru ust, natomiast wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają nadać im pełnię oraz je nawilżyć. Różna jest również sama technika wykonywania zabiegów.

Makijaż permanentny – kiedy warto?

Makijaż permanentny jest stałym make-upem (podobnym do tymczasowego tatuażu) polegającym na wprowadzenie pod skórę pigmentów za pomocą igły. Przerywanie naskórka i proces wprowadzania barwnika mogą powodować uczucie dyskomfortu. Dlatego też, w przypadku tego zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu jest on bezbolesny. Ta sama ochrona przed bólem stosowana jest także podczas powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym, który wstrzykuje się bardzo cienką igłą lub kaniulą w okolice czerwieni wargowej (jego ilość zależy od tego, jaki efekt ma dać powiększanie ust).

Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny z myślą o tym, że zagwarantuje on im dużo większe usta. Otóż nie, ponieważ służy on wyłącznie do podkreślenia urody, a nie jej zmiany. Oczywiście, dzięki konturom na granicy czerwieni wargowej i skóry oraz wypełnieniu 3D, można optycznie powiększyć usta. Jednak jeżeli wymarzyliście sobie ich znaczne powiększenie, to lepiej zdecydować się na podanie kwasu hialuronowego. Kiedy zatem warto skorzystać z makijażu permanentnego ust? Na pewno wówczas gdy chcemy podkreślić ich kolor i kształt. Może on również służyć do zatuszowania drobnych niedoskonałości, blizn czy też asymetryczności. Z zabiegu mikropigmentacji mogą skorzystać osoby starsze, których usta z wiekiem tracą swoje kontury. Makijaż permanentny nie tylko pomoże nam odzyskać pewność siebie oraz oszczędzić czas, ale również pozwoli cieszyć się delikatnym i świeżym kolorem ust.

Kiedy dobrym wyborem jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze właściwej, gdzie odpowiada za stworzenie jej wewnętrznego „rusztowania” oraz optymalny poziom nawilżenia. Dzięki temu składnikowi skóra jest jędrna, gęsta i nie ma zmarszczek. Jednak wraz z wiekiem, zmniejsza się zarówno ilość, jak i jakość kwasu hialuronowego, co niestety prowadzi do jej zwiotczenia. Na skórze zaczynają pojawiać się delikatne linie, które następnie przeobrażają się w głębokie zmarszczki. Swoją objętość tracą również policzki oraz wargi. Aby temu zapobiec stosuje się kwas hialuronowy, który przeciwdziała jej wiotkości. Ponieważ nie tylko hamuje on rozpad kolagenu, ale i stymuluje jego produkcję.

Kwas hialuronowy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej i salonach ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go do poprawy owalu twarzy oraz powiększania i modelowania ust. Co ważne, z metody tej mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy pragną zmienić wygląd ust oraz chcą zredukować skutki starzenia (przy czym nie ma tu znaczenia wiek pacjenta). Stosuje się go również w celu podkreśleniu konturu, wypełnienia objętości oraz podniesienia kącików ust. Ta szybka i bezpieczna procedura medyczna pozwala także skorygować ich asymetrię oraz podkreślić łuk kupidyna. Dodatkowo zastosowana przez nas w gamie Art Filler, technologia Tri-Hyal pozwala na niezwykle precyzyjną aplikację kwasu. Dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego, pozbawionego sztuczności efektu odmłodzenia.

Makijaż permanentny ust i kwas hialuronowy są propozycją dla osób, które marzą o pełnych i proporcjonalnych ustach. Przy czym, wybór odpowiedniej metody powinien być podyktowany przede wszystkim tym, jaki efekt końcowy nas interesuje oraz jak długo ma się on utrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *