Dermatologia

Laserowe odmładzanie powiek oraz okolic oczu

Okolica oka jest miejscem gdzie skóra jest najdelikatniejsza i najcieńsza tym samym własnie na niej widać pierwsze oznaki starzenia. Niestety zabiegów kosmetycznych na tą okolice jest niewiele i pacjenci nie mają wielu alternatyw w regeneracji powiek.
Kremy na okolice oczu również są zawsze kremami delikatnymi, ze względu na ochronę oka podatnego na alergię. Laserowa regeneracja powiek jest doskonałą alternatywą dla chirurgii plastycznej, dzięki kontrolowanej emisji głębokości i średnicy punktów zabieg jest nieinwazyjny a gojenie następuje bardzo szybko.  

Zabieg laserowego odmładzania powiek wykonywany jest jest medycznym laserem frakcyjnym Lutronic eCO2. Celem zabiegu jest stymulacja i regeneracja j skóry poprzez podgrzanie skóry i doprowadzenia do kontrolowanego mikrouszkodzenia. W efekcie tworzą się nowe włókna kolagenowe oraz elastyna.  Wykonywany przez lekarza dermatologa z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z laserami i fototerapią jest zabiegiem w pełni kontrolowanym i bezpiecznym.

Skóra pacjenta zostaje poddana działaniu lasera na obszarze, który ma zostać poddany regeneracji. Lekarz po konsultacji dobiera odpowiednie parametry takie jak  ilość gęstość oraz wielkość punktów jakie będzie generował laser. Po wykonanym zabiegu lekarz może zastosować maść łagodzącą o ile będzie taka konieczność.

Jak dbać o skórę po zabiegu ?

Po zabiegu na skórze pojawi się sieć mikro dziurek, skóra będzie zaczerwieniona oraz będzie zwiększona tkliwość co jest naturalną i pożądaną reakcją na zabieg. Takie odczucie może utrzymywać się nawet około tygodnia. Dzień po zabiegu skóra staje się ciemniejsza. Jest to spowodowane oddzielaniem się nienaruszonej laserem części naskórka, który będzie się w naturalny sposób złuszczał, na skórze pojawiają się mikrostrupki.

Skórę można myć dopiero 24 godziny po zabiegu. Przez minimum 2 tygodnie nie należy stosować kosmetyków zawierających alkohol, nie wolno uprawiać intensywnych ćwiczeń, unikać silnej chemii np. farbowania włosów, unikać sauny. Po zabiegu należy stosować ochronę przeciwsłoneczna w postaci kremów SPF 50

Czy ten zabieg jest dla Ciebie ?

Zabieg korekty powiek skierowany jest do pacjentów z widoczną utratą gęstości na powiece górnej oraz dolnej, z widocznymi zmarszczkami.  Doskonale regeneruje skórę powiek oraz „kurzych łapek ” przywracając młode i świeże spojrzenie.

Efekt po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest intensywnie zaczerwieniona i ucieplona. Cała pokrywa się siecią mikrodziurek. Następnego dnia może pojawić się obrzęk ( zwłaszcza jeżeli skóra ma skłonności do obrzęków) który może utrzymać się do 2-3 dni. Mikrodziurki zaczynają brązowieć i po 4-7 dniach przestają być widoczne.

Po około 7 dniach od wykonania pierwszego zabiegu skóra powiek jest zaróżowiona ale można na nią nałożyć makijaż.

Po 14 dniach nie ma już powierzchownych śladów po zabiegu, następuje proces wewnętrznej regeneracji i produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Skóra się zagęszcza i rewitalizuje.

Po 3 miesiąca kończy się proces regeneracji stymulowany pracą lasera i można obserwować pełny efekt zabiegu.

Ilość w serii i odstępy

Ilość zabiegów zależy od gęstości skóry i wieku pacjenta, podana poniżej jest przybliżona.

Aby poznać szczegóły umów się na konsultację lekarską – nasz lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania.

40 r.ż + regeneracja już przy pierwszym zabiegu

50 – 60r.ż. regeneracja po 1-2 zabiegach

60+ MUST HAVE  regeneracja po 2-3 zabiegach

Czas trwania zabiegu

Zabieg wykonywany jest na okolicę powiek górnych, dolnych oraz kurzych łapek.

Znieczulenie i konsultacja trwają około 40 minut a zabieg około 20 minut dlatego najlepiej zarezerwować sobie na niego 60 minut.

UWAGA : jeżeli jest to Twój pierwszy zabieg w Naszej Klinice przyjdź na wizytę około 10 minut wcześniej. Przed zabiegiem należy uzupełnić kilka dokumentów i przeprowadzić wywiad medyczny.

INVICTA Klinika Anti-Aging

(C.H Madison, III piętro)
ul. Rajska 10 Gdańsk

Rejestracja

tel. 58 58 58 805
kom. 784 370 185
e-mail: rejestracja.mes@invicta.pl

Nasi partnerzy

Copyright 2017 © INVICTA. Wszelkie prawa zastrzeżone.