Opadająca powieka - jak skorygować tę przypadłość?

Opadająca powieka – jak skorygować tę przypadłość?

Opadające powieki to dolegliwość, której konsekwencje mogą być rozpatrywane zarówno w estetycznym jak i zdrowotnym aspekcie. Zjawisko to występuje dodatkowo bez względu na płeć i w zależności od podłoża dotyka zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci. W określonych przypadkach, jedną z najskuteczniejszych metod korygowania problemu opadającej powieki jest blefaroplastyka. Jakie aspekty kwalifikują pacjenta do takiego zabiegu? Kiedy chirurgiczna plastyka opadających powiek nie może znaleźć zastosowania? Jakie są alternatywne metody redukujące zjawisko opadającej powieki?

Lifting brwi - na czym polega ten zabieg?

Lifting brwi – na czym polega ten zabieg?

Okolice oczu to część twarzy, na której stosunkowo szybko pojawiają się pierwsze znaki starzenia, a skóra w tym miejscu traci jędrność i elastyczność. Dodatkowo u niektórych osób anatomiczna budowa oka może sprzyjać pogłębianiu się efektu opadających łuków brwiowych, które nadają twarzy smutny wyraz. Młodzieńcze spojrzenie można jednak odzyskać za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Czym jest lifting brwi? Jakie są jego rodzaje? Jak uzyskać efekt “kociego oka” i kiedy warto poddać się zabiegowi? 

Nici liftingujące PDO - fakty i mity

Nici liftingujące PDO – fakty i mity

Medycyna estetyczna i kosmetologia to dziedziny, które nieustannie się rozwijają wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów. Jednym z przełomowych odkryć w obszarze profesjonalnych zabiegów estetycznych było z pewnością zastosowanie w kosmetologii nici liftingujących PDO. Na przestrzeni ostatnich lat wokół samych nici, jak i zabiegów, w ramach których się je wykorzystuje narosło sporo mitów, bądź nie do końca trafnych przekonań. Co zatem warto wiedzieć na temat nici liftingujących PDO? Jakie mity są w tym kontekście najbardziej popularne, a które informacje mają z kolei sporo wspólnego z prawdą?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku - jak zadbać o swoją cerę?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku – jak zadbać o swoją cerę?

Istnieje wiele aspektów urody takich, jak choćby zadbane dłonie, zdrowe włosy i promienny uśmiech, które istotnie wpływają na ogólny wygląd człowieka. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że to estetyka twarzy najczęściej determinuje to jak pacjenci postrzegają siebie samych i jak postrzegają ich inne osoby. Dlatego też profesjonalne zabiegi na twarz należą do najbardziej popularnych w ofercie klinik medycyny estetycznej. Jakie jest TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku, które pozwolą skutecznie zadbać o cerę i zniwelować problemy estetyczne w tym obszarze?