TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku – jak zadbać o swoją cerę?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku - jak zadbać o swoją cerę?

Istnieje wiele aspektów urody takich, jak choćby zadbane dłonie, zdrowe włosy i promienny uśmiech, które istotnie wpływają na ogólny wygląd człowieka. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że to estetyka twarzy najczęściej determinuje to jak pacjenci postrzegają siebie samych i jak postrzegają ich inne osoby. Dlatego też profesjonalne zabiegi na twarz należą do najbardziej popularnych w ofercie klinik medycyny estetycznej. Jakie jest TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku, które pozwolą skutecznie zadbać o cerę i zniwelować problemy estetyczne w tym obszarze?

Jakie trendy w zabiegach na twarz w 2022 roku?

Omawianie trendów w zabiegach medycyny estetycznej skoncentrowanych w obszarze twarzy należałoby rozpocząć od zastanowienia się nad efektami, na których osiągnięciu zależy obecnie pacjentom. W tym kontekście nie należy się jednak spodziewać rewolucyjnych zmian w porównaniu z trendami obowiązującymi w poprzednich latach. Wciąż na topie” jest bowiem świetlista, promienna cera pozbawiona głębokich zmarszczek i odznaczająca się wysoką jędrnością oraz odpowiednim nawilżeniem. Warto jednak zauważyć fakt, że na przestrzeni ostatnich lat coraz widoczniej zaznacza się dążenie do maksymalnie naturalnych efektów zabiegów estetycznych. Wielu pacjentom nadal zależy na utrzymaniu cery w doskonałej kondycji, skorygowaniu jej wiotczenia oraz redukcji zmarszczek, ale celem nadrzędnym w tych dążeniach staje się naturalny, często dyskretny rezultat.


W 2022 roku wiele osób odkryło, jak dobrze może wyglądać ich cera jeżeli pozwoli jej się “odpocząć” w dłuższej perspektywie od intensywnego makijażu. Pacjenci klinik medycyny estetycznej ukierunkowali swoje działania nie tyle na maskowanie problemów estetycznych, ile na ich terapię. Rezygnacja z obciążających cerę produktów makijażowych niejednokrotnie ujawniła także aspekty, z których istnienia pacjenci nie zdawali sobie do tej pory sprawy. Obecnie jednymi z najpopularniejszych zabiegów profesjonalnych są więc te, które pozwalają dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, usprawnić przepływ limfy, skorygować kształt wybranych części twarzy,  a także zredukować oznaki starzenia. Wszystko to oczywiście przy minimalnej inwazyjności zabiegów, gdyż dynamicznie żyjący pacjenci rzadko mogą pozwolić sobie na długi okres rekonwalescencji.

Zabiegi na różne problemy estetyczne twarzy – co wybrać?

Wybór konkretnego zabiegu profesjonalnego na twarz uzależniony jest od wielu czynników, ale kluczowymi są tu specyfikacja problemu estetycznego pacjenta oraz oczywiście postawiona diagnoza i kwalifikacja do zabiegu przez specjalistę. Tym niemniej warto wiedzieć, jakie możliwości oferują obecnie kosmetologia i medycyna estetyczna i jakie problemy można dzięki nim wyleczyć bądź zredukować. Które zatem zabiegi na twarz będą z pewnością cieszyły się w 2022 roku dużą popularnością?

Mezoterapia igłowa

Pacjenci borykający się z problemem przesuszonej skóry pozbawionej blasku, z widoczną utratą jędrności i elastyczności, najpewniej będą zadowoleni z efektów, jakie można uzyskać za pomocą zabiegu mezoterapii igłowej. Polega on na śródskórnym podaniu kombinacji dwóch ampułek, z których jedna zawiera aż 44 składniki wspierające regeneracje skóry, a druga dodatkowo witaminę C i kwas hialuronowy. Trzeba przy tym podkreślić, że substancje zawarte w ampułkach o pojemności 5 ml każda zaliczane są do klasy medycznej o najwyższej jakości i skuteczności. Witaminy, aminokwasy, sole mineralne i koenzymy działają na skórę biorewitalizująco, pobudzają metabolizm komórkowy i przyspieszają jej procesy naprawcze.


Zabieg mezoterapii wykonuje się w miejscowym znieczuleniu kremem znieczulającym, co daje pacjentowi dodatkowe poczucie komfortu. Aplikacja substancji aktywnych celem zagwarantowania kompleksowości działania dotyczy nie tylko obszary twarzy, ale także szyi i dekoltu. Pierwsze efekty widoczne są już dzień po zabiegu. Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona i przyjemnie napięta. Dwa do trzech dni po aplikacji może się utrzymywać niewielkie zaczerwienienie w miejscach nakłuć, jednak właściwie zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Wolumetria twarzy

Niektóre osoby odczuwające dyskomfort, bądź kompleksy z powodu kształtu swojej twarzy, lub poszczególnych jej części uważają, że jedynym rozwiązaniem ich problemów estetycznych są inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej. Okazuje się jednak, że owal twarzy, nos, policzki, a nawet podbródek można modelować z wykorzystaniem specjalnej odmiany kwasu hialuronowego. Zabieg ten nosi nazwę wolumetrii i pozwala w nieinwazyjny i niewymagający rekonwalescencji sposób korygować niektóre problemy estetyczne związane z kształtem twarzy. Wolumetria twarzy sprawdza się szczególnie w takich aspektach, jak modelowanie policzków i uwydatnienie kości policzkowych, redukcji zagłębień podoczodołowych, a także modelowaniu okolicy kąta żuchwy.

W trakcie wolumetrycznego modelowania twarzy wykorzystuje się specjalną, gęstszą odmianę kwasu hialuronowego, który aplikowany jest w głębsze warstwy skóry. Warto w tym miejscu nadmienić, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, a więc nie stanowi dla niego zagrożenia. Co niezwykle istotnie, efekty wolumetrii widoczne są od razu po zabiegu.

Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę już dziś!

Oddzwonimy, by ustalić wygodny dla Ciebie termin

Skontaktuj się z nami

Endermologia na twarz

Jednymi z najczęściej występujących problemów estetycznych, z którymi pacjenci zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej są widoczne zwiotczenie skory na twarzy, utrata sprężystości cery i zmarszczki, a także zastoje limfatyczne na przykład w postaci utrzymujących się podpuchnięć. Doskonałą terapią tych problemów może być zabieg endermologii twarzy, który błędnie kojarzony jest przez wiele osób z zabiegiem wykonywanym jedyne na ciało. Endermologia twarzy w Klinice Anti-Aging wykonywana jest przy wykorzystaniu najnowszego modelu urządzenia, które dzięki innowacyjnej głowicy delikatnie stymuluje skórę twarzy, pobudza mikrokrążenie, dotlenia tkanki, a także wyrównuje powierzchnię skóry.

Zabieg endermologii twarzy jest bezpieczny i bezbolesny, a u wielu pacjentów wywołuje efekt relaksacyjny. Do rezultatów endermologii należy zaliczyć natomiast wygładzenie skóry, zredukowanie zmarszczek i linii mimicznych, wzmocnienie sprężystości, dogłębnego nawilżenia i oczyszczenia skóry z toksyn oraz zastojów limfatycznych. Co ważne, endermologię wykonuje się na twarzy, szyi oraz dekolcie, co pozwala uzyskać lepszy, spójny efekt zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Rzadko zdarza się, aby pacjent zgłaszający się na zabieg profesjonalny na twarz wymagał jednokierunkowego działania skoncentrowanego tylko i wyłącznie na wybranym problemie estetycznym. Zazwyczaj od zabiegów profesjonalnych oczekuje się bowiem “efektów dodatkowych”, które będą wspierać rezultaty głównej terapii. Do niezwykle wszechstronnych zabiegów oferujących szeroki zakres efektów należy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Posiada ono elektrodę zakończoną mikroigłami, które po wprowadzeniu w głąb skóry imitują impulsy fali elektromagnetycznej, jednocześnie rozgrzewając tkanki. Wynikiem tego działania jest stymulacja naturalnych procesów syntezy kolagenu i elastyny w skórze oraz wyraźne jej ujędrnienie.

Wśród efektów radiofrekwencji mikroigłowej trzeba wskazać dodatkowo wygładzenie drobnych zmarszczek, zagęszczenie struktury skóry, zwężenie porów, redukcja blizn potrądzikowych, korekta owalu twarzy i uniesienie łuków brwiowych, a także zlikwidowanie drugiego podbródka. Jak widać wspomniany zabieg jest niezwykle wszechstronny i zalecany w przypadku wielu skórnych problemów.

Botoks w redukcji zmarszczek

Aplikacja toksyny botulinowej, inaczej zwanej botoksem to od lat jeden z najpopularniejszych zabiegów na twarz. Dlaczego? Ponieważ w redukcji zmarszczek mimicznych wykazuje niezwykle wysoką skuteczność. Rośnie także wiedza i świadomość pacjentów dotycząca działania samego botoksu, wokół którego narosło wiele krzywdzących mitów. Redukcja zmarszczek toksyną botulinową polega bowiem na czasowej dezaktywacji nerwów odpowiadających za kurczenie i rozkurczanie się wybranych partii mięśniowych powodujących w konsekwencji powstawanie linii mimicznych. Prawidłowo przeprowadzony zabieg daje naturalny rezultat, bez efektu maski.

Obecnie na popularności zyskuje zabieg o nazwie “Baby Botoks”, podczas którego aplikuje się mniejszą ilość toksyny botulinowej niż ma to miejsce w standardowej procedurze. Zabieg pozwala zredukować drobne zmarszczki i ujędrnić skórę. Iniekcje z botoksu sprawdzają się w szczególności w takich problemach estetycznych, jak lwia zmarszczka, linie poziome na czole, a także zmarszczki w kącikach oczu (kurze łapki). Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można go powtórzyć po kilku miesiącach celem utrzymania efektów.

Jak wybrać odpowiedni i skuteczny zabieg na twarz?

Pomimo tego, że z każdym roku rośnie świadomość w obszarze profesjonalnej pielęgnacji twarzy, to dobór konkretnego zabiegu do problemu estetycznego zawsze powinien pozostawać po stronie specjalisty. Najlepszym rozwiązaniem w procesie doboru odpowiedniej i efektywnej terapii będzie konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia ułoży najlepszy plan leczenia i tym samym zwiększy szanse pacjenta na uzyskanie upragnionych rezultatów.