depilacja laserowa fakty i mity

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Idealnie gładkie ciało pozbawione zbędnego owłosienia jest marzeniem prawie każdej kobiety. Obecnie jedną z najnowocześniejszych i oczywiście najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków jest depilacja laserowa, która zapewnia długotrwałe efekty. Jednak wraz ze wzrostem popularności tego zabiegu kosmetycznego, narosło wokół niego wiele mitów, które nie zawsze znajdują potwierdzenie w praktyce. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do przebiegu, skuteczności, bezpieczeństwa czy też przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, to szybko pomożemy Wam je rozwiać. Depilacja laserowa – fakty i mity!

przyczyny wypadania włosów

Jakie są przyczyny wypadania włosów? Jak sobie z tym radzić?

Wiele osób uważa zdrowe i zadbane włosy za jedną z największych zalet upiększających zarówno żeńską, jak i męską urodę. Niestety, nie wszyscy mogą się pochwalić naturalnie gęstymi włosami, a niektórzy muszą się wręcz borykać z ich nadmiernym wypadaniem. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Kiedy mówimy o standardowym, a kiedy o nadmiernym wypadaniu włosów? Jakie rodzaje łysienia można wyróżnić i jakimi metodami je leczyć? Dlaczego profesjonalna konsultacja i terapia są ważne w kontekście nadmiernego wypadania włosów?

zabiegi na twarz po 40

Jakie zabiegi na twarz po 40. roku życia?

Czterdziestka to piękny wiek i jednocześnie najlepszy czas, żeby skupić się na swoich potrzebach i zacząć spełniać marzenia. Jednak mimo tego, że wciąż czujemy się młodo i atrakcyjnie, to skóra powoli zaczyna zdradzać nasz wiek metrykalny. Coraz częściej pojawiają się na niej zmiany nieodłącznie związane z procesem starzenia, takie jak: utrwalone zmarszczki mimiczne, utrata jędrności, przebarwienia, czy utrata owalu twarzy. Nie da się wprawdzie oszukać natury, jednak dzięki dobrodziejstwom dzisiejszej medycyny estetycznej można skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry i zminimalizować jego skutki. Jakie zabiegi na twarz po 40. roku życia sprawdzą się najlepiej?

retinol co to jest

Retinol – co to jest? Jak działa i jak go stosować?

O retinolu słyszała już z pewnością każda osoba zainteresowana tematyką dbania o cerę i powstrzymywania efektów starzenia. Retinol, jako pochodna witaminy A może jednak pomóc w walce z wieloma innymi problemami skórnymi, niekoniecznie związanymi z konsekwencjami upływu czasu. Ten organiczny związek chemiczny wpływa zbawiennie na cery z przebarwieniami, uszkodzeniami naskórka, czy problemami trądzikowymi. Czym jednak tak naprawdę jest retinol? Na czym polega jego skuteczność? W jaki sposób go stosować?