Przebarwienia posłoneczne - jakie zabiegi skutecznie je zredukują?

Przebarwienia posłoneczne – jakie zabiegi skutecznie je zredukują?

Przebarwienia pojawiające się na skórze twarzy i ciała mogą mieć różne podłoże powstawania. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania plam pigmentacyjnych jest ekspozycja skóry na słońce bez zastosowania odpowiedniej ochrony. Przebarwienia posłoneczne nierzadko stają się uporczywym i trudnym do usunięcia problemem estetycznym. Jak właściwie powstają? Czy można się ich pozbyć domowymi sposobami? Jakie zabiegi pozwolą skutecznie zredukować przebarwienia i czy można je całkowicie usunąć? Czy przebarwieniom posłonecznym można zapobiegać?

Botoks na migrenę? Lecznicze zastosowania toksyny botulinowej

Botoks na migrenę? Lecznicze zastosowania toksyny botulinowej

Estetyczne zastosowanie botoksu jest powszechnie znane. Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie z niwelowaniem zmarszczek mimicznych przywracając w ten sposób twarzy świeży, młody wygląd. Niestety wokół zabiegów z wykorzystaniem botoksu narosło przez lata wiele mitów, które wprowadzają dezinformację wśród potencjalnych pacjentów. Tymczasem okazuje się, że toksyna botulinowa od dawna stosowana jest także w medycynie, przynosząc ulgę i poprawiając jakość życia osób borykających się z różnymi przypadłościami. Co można zatem powiedzieć o leczniczym działaniu botoksu? W jakich schorzeniach można go stosować?

Mezoterapia igłowa, czyli jak profesjonalnie nawilżyć skórę twarzy?

Mezoterapia igłowa, czyli jak profesjonalnie nawilżyć skórę twarzy?

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, to aspekt niezwykle istotny w kontekście utrzymania rozświetlonej cery o prawidłowym kolorycie i bez oznak starzenia. Niestety okazuje się, że warunki atmosferyczne, starzejąca się skóra oraz takie czynniki, jak nieprawidłowa pielęgnacja i dieta przyczyniają się do utraty nawilżenia cery u wielu osób. Przywrócenie równowagi w tym obszarze nierzadko należy do trudnych zadań i wówczas warto oddać swoją skórę w ręce specjalistów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów odbudowujących prawidłowy poziom nawilżenia skóry twarzy, jest mezoterapia igłowa. Na czym tak naprawdę polega ten zabieg? Na jakie efekty można liczyć? Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna i może się jej poddać każdy? Zapraszamy do artykułu.

Plastyka powiek - na czym polega ten zabieg?

Plastyka powiek – na czym polega ten zabieg?

Okolice oczu to jeden z najdelikatniejszych i jednocześnie najbardziej strategicznych obszarów twarzy, wpływających na jej ogólny wyraz. Pacjenci zgłaszający się do klinik medycyny estetycznej najczęściej skarżą się na zwiotczałą, pozbawioną jędrności i gęstości skórę w tych okolicach. Częścią oka, która może w takich przypadkach wymagać korekty, jest powieka. Zbyt obfity fałd skórny zlokalizowany na powiece zamyka oko, nadaje twarzy zmęczony, smutny wygląd, utrudnia wykonanie makijażu, a w niektórych przypadkach może nawet ograniczać widzenie. Rozwiązaniem tych problemów często staje się plastyka powiek, zwana inaczej blefaroplastyką. Na czym polega ten zabieg? Jak długo trwa rekonwalescencja? Jakie są przeciwwskazania i jakich efektów można oczekiwać?