Nici rewitalizujące - jakie efekty można uzyskać?

Nici rewitalizujące – jakie efekty można uzyskać?

Poprawa elastyczności, jędrności i gęstości skóry to główne dążenia osób stosujących pielęgnację i zabiegi profesjonalne z gamy antiaging. Zazwyczaj w osiągnięciu wspomnianych efektów pomagają takie preparaty, jak specjalistyczne kremy, sera i maseczki, a także zabiegi estetyczne oparte na mezoterapii, czy laseroterapii. Od kilku lat szczególnie popularne dzięki swojej skuteczności i wszechstronności zastosowania, są nici rewitalizujące PDO. Jaki jest mechanizm ich działania? Jakim defektom estetycznym można za ich pomocą przeciwdziałać i na jakie efekty można liczyć? Czy istnieją przeciwwskazania do zastosowania nici PDO?

Cienie pod oczami - dlaczego powstają i jak je zniwelować?

Cienie pod oczami – dlaczego powstają i jak je zniwelować?

Promienna, wypoczęta twarz bez oznak zmęczenia, to ideał estetyczny, do którego dąży obecnie wiele osób dbających o swój wygląd. Niestety, życie w biegu, chroniczne zmęczenie, stres i zła dieta, które wpisują się w dzisiejszą cywilizację, nie do końca sprzyjają osiągnięciu tego celu. Oprócz poszarzałej, często odwodnionej cery, defektem, z którym coraz częściej zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, są cienie pod oczami, zwane także ze względu na swoją barwę – sińcami. Dlaczego właściwie powstają? Jak zniwelować cienie pod oczami? Jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą w tym pomóc?

Przebarwienia po ciąży - jak usunąć?

Przebarwienia po ciąży – jak usunąć?

Ciąża to dla wielu kobiet ekscytujący czas oczekiwania. Ciało przyszłej mamy podlega wielu przemianom, z których większość normuje się w kilka miesięcy po rozwiązaniu. Zdarza się jednak, że niektóre procesy zachodzące w organizmie ciężarnej kobiety pozostawiają po sobie pewne niechciane konsekwencje. Jedną z takich “pamiątek” mogą być przebarwienia po ciąży. Jaki jest mechanizm ich powstawania? Jak je usunąć domowymi sposobami, a kiedy warto udać się do kliniki medycyny estetycznej? Czy przebarwieniom po ciąży można zapobiegać? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Poznaj skuteczne sposoby!

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Poznaj skuteczne sposoby!

Upływający czas, zmieniająca się gęstość skóry, ale także intensywna mimika i tryb życia wpływają na fakt, że prędzej czy później zarówno kobiety, jak i mężczyźni zaczynają dostrzegać na swojej twarzy pierwsze linie mimiczne. Jednym z najczęściej pojawiających się typów zmarszczek, ściśle powiązanym z pracą mięśni zlokalizowanych w okolicy brwi i na czole, jest tzw. lwia zmarszczka. Jak się jej pozbyć domowymi metodami? Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej? Czy powstaniu lwiej zmarszczki można zapobiegać?