Podologia – co to jest i czym się zajmuje?

Podologia – co to jest i czym się zajmuje?

Niezwykłym paradoksem występującym w obszarze zabiegów kosmetologicznych jest fakt, że pomimo fundamentalnej roli, jaką w ludzkim ciele odgrywają stopy, ich pielęgnacja cieszy zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem niż na przykład dbanie o skórę twarzy.

kobieta w trakcie zabiegu medycyny estetycznej biostymulacja

Biostymulacja personalizowana – sekret młodej i pięknej skóry

Dobra kondycja skóry twarzy to klucz do pięknego, świeżego i młodego wyglądu. Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które umożliwiają zauważalną poprawę kolorytu, napięcia skóry oraz poziomu jej nawilżenia. Jednym z nich, będącym swoistą nowością zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest biostymulacja. Na czym polega, jak przebiega, czy jest bolesna – oto pytania, które często pojawiają się, gdy wprowadzamy do oferty jakąś nowość. Dziś chcemy odpowiedzieć na wszystkie, a tym samym przekazać w Twoje ręce minikompendium, w którym znajdziesz interesujące Cię informacje. Zapraszamy!

Kobieta w swobodnej pozycji eksponującej dobre samopoczucie i pewność siebie

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym – jak przebiega?

Zabieg, jakim jest wypełnianie warg sromowych, cieszy się rosnącą popularnością. Na czym polega jego fenomen? Procedura pozwala na uzyskanie szybkiej poprawy wyglądu okolic intymnych w sposób mało inwazyjny – bez konieczności ingerencji chirurga. Korekcja kształtu lub wielkości warg sromowych przyczynia się do zauważalnej poprawy komfortu w wielu codziennych sytuacjach, takich jak chociażby uprawianie aktywności sportowych, czy nawet noszenie koronkowej bielizny. Bolesne otarcia okolic intymnych nie będą już więcej miały miejsca! Pacjentki zauważają również poprawę w innych dziedzinach życia, m.in. w jakości współżycia seksualnego.

Na czym dokładnie polega ta procedura z zakresu ginekologii estetycznej? Mówiąc w największym skrócie: wykwalifikowany specjalista wprowadza bezpośrednio do warg sromowych (lub okolic, np. przedsionka pochwy) preparat na bazie kwasu hialuronowego. Zanim jednak opowiemy szerzej o tym zabiegu, przypomnijmy kilka istotnych faktów na temat kobiecej anatomii.