Lifting krocza - na czym polega ten zabieg?

Lifting krocza – na czym polega ten zabieg?

Zarówno ciąża, jak i poród zmieniają ciało kobiety, gdyż funkcjonujące w jego ramach struktury i tkanki zaczynają pełnić w tym czasie nowe funkcje. Choć czas porodu przybliża radosny moment przyjścia na świat dziecka, to ciało matki poddawane jest wówczas ogromnemu wysiłkowi, który z kolei może pozostawić po sobie nieprzyjemne konsekwencje. Wiele kobiet skarży się w tym kontekście na dyskomfort związany z nietypowym napięciem mięśni w okolicy krocza, a także na odczucie poszerzonego wejścia do pochwy. Często mówi się o poporodowym defekcie anatomiczno-czynnościowym krocza, dla którego efektywną terapią może okazać się lifting krocza. Co to za zabieg i na czym polega?

Zabiegi ginekologii estetycznej - kiedy warto się im poddać?

Zabiegi ginekologii estetycznej – kiedy warto się im poddać?

Problemy estetyczne, które niosą ze sobą dyskomfort i obniżają jakość życia pacjenta, mogą dotyczyć właściwie każdego obszaru jego ciała. Wzrastająca samoświadomość i dbałość o wysoką satysfakcję zarówno estetyczną, jak i zdrowotną sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakimi dysponuje ginekologia estetyczna. Czym zajmuje się ta dziedzina i jakie problemy jest w stanie rozwiązać? Jakie zabiegi ginekologii estetycznej oferuje Klinika Anti-Aging i dlaczego warto skorzystać z usług naszych specjalistów? Jakich efektów można oczekiwać?

Opadająca powieka - jak skorygować tę przypadłość?

Opadająca powieka – jak skorygować tę przypadłość?

Opadające powieki to dolegliwość, której konsekwencje mogą być rozpatrywane zarówno w estetycznym jak i zdrowotnym aspekcie. Zjawisko to występuje dodatkowo bez względu na płeć i w zależności od podłoża dotyka zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci. W określonych przypadkach, jedną z najskuteczniejszych metod korygowania problemu opadającej powieki jest blefaroplastyka. Jakie aspekty kwalifikują pacjenta do takiego zabiegu? Kiedy chirurgiczna plastyka powiek nie może znaleźć zastosowania? Jakie są alternatywne metody redukujące zjawisko opadającej powieki?

Labioplastyka - jakie efekty można uzyskać?

Labioplastyka – jakie efekty można uzyskać?

Zdrowie intymne to aspekt, o który powinna dbać każda troszcząca się o jakość swojego życia kobieta. Niekiedy jednak w budowie anatomicznej pacjentki pojawiają się czynniki utrudniające jej utrzymywanie miejsc intymnych w nienagannej kondycji, a nierzadko stanowią one także problem estetyczny będący źródłem frustracji i dyskomfortu psychicznego. Czynnikiem takim może być asymetria warg sromowych lub ich niepożądana przez pacjentkę wielkość lub kształt. Trwałą i skuteczną metodą korygowania tych nieprawidłowości jest labioplastyka. Co to za zabieg i jakie rezultaty można dzięki niemu uzyskać?