Peeling medyczny - czym jest i jakie są jego rodzaje?

Peeling medyczny – czym jest i jakie są jego rodzaje?

Skóra stanowi naturalną ochronę struktur organizmu człowieka. Przyjmuje na siebie urazy, zanieczyszczenia i to właśnie na niej manifestują się także oznaki złego żywienia czy permanentnego stresu. Niekiedy przebarwienia lub inne zmiany skórne ciężko jest usunąć, bądź choćby zniwelować ogólnodostępnymi metodami. Wówczas skutecznym wyjściem mogą okazać się peelingi medyczne, często zwane też chemicznymi. Jakie są rodzaje tego typu zabiegów? W jakich przypadkach się je stosuje? Jakie substancje aktywne odpowiadają za ich skuteczność?

Skóra naczynkowa - jak o nią dbać?

Skóra naczynkowa – jak o nią dbać?

Gwałtowne zmiany temperatur, zimny wiatr, czy opady nie wpływają dobrze na żaden rodzaj cery. Szczególnie narażoną na konsekwencje powyższych czynników jest jednak skóra naczynkowa, która często reaguje na niesprzyjające warunki zaczerwienieniem i podrażnieniem. Dlaczego niektóre osoby borykają się z rozszerzonymi naczynkami, a inne nie mają w tym obszarze problemów? Co wyróżnia cerę naczyniową? Jak ją prawidłowo pielęgnować, by uniknąć niepożądanych reakcji? Czy dzięki profesjonalnym zabiegom można się pozbyć rozszerzonych naczynek?

Odmładzanie okolic oczu - jakimi metodami?

Odmładzanie okolic oczu – jakimi metodami?

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, a dodatkowo narażona na konsekwencje intensywnej mimiki twarzy. Wszystkie te aspekty sprawiają, że najczęściej to właśnie w okolicy oczu widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry. To z kolei determinuje fakt, że rutyna pielęgnacyjna wielu osób koncentruje się na tym obszarze, a zabiegi profesjonalne mające na celu odmłodzenie okolicy oczu należą do najbardziej popularnych. Jak zatem dbać o delikatną skórę wokół oczu, aby opóźnić jej starzenie się? Kiedy warto skorzystać z zabiegów specjalistycznych? Jaką profilaktykę stosować?

Zabiegi laserowe na jesień i zimę - którym warto się poddać?

Zabiegi laserowe na jesień i zimę – którym warto się poddać?

Pod pojęciem laseroterapii należy rozumieć wszelkie zabiegi z zastosowaniem aparatury laserowej. Laseroterapia jest szeroko wykorzystywana w różnych dziedzinach medycyny, choćby takich jak okulistyka, ortopedia czy dermatologia. Określone rodzaje głowic laserowych od lat stosowane są także w kosmetologii oraz medycynie estetycznej i stanowią skuteczne rozwiązanie wielu estetycznych, oraz zdrowotnych problemów dotykających pacjentów. Co sprawia jednak, że zabiegi laserowe w tym obszarze są tak popularne? Jak laser działa na skórę i dlaczego najlepiej poddawać się zabiegom laserowym jesienią i zimą? Jakie działania pielęgnacyjne i ochronne podjąć po laseroterapii?