Endermologia - czym jest i jakie efekty można uzyskać?

Endermologia – czym jest i jakie efekty można uzyskać?

Walka z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, cellulitem, czy zastojami limfatycznymi, to problem coraz większej ilości osób. Jednym z najskuteczniejszych sposobów modelowania sylwetki dla tych, którzy oczekują szybkich i efektownych rezultatów, jest obecnie endermologia. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością, gdyż stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej rutyny pielęgnacyjnej problematycznych stref ciała. Czym jednak tak naprawdę jest endermologia i jak przebiega ten zabieg? Na jakie efekty endermologii można liczyć i dla kogo przeznaczona jest ta metoda modelowania sylwetki? Czy endermologia jest bardziej skuteczna niż kriolipoliza?

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Jakimi metodami?

Owal to kształt, który uważany jest za idealny w kontekście struktury twarzy. Zabiegi domowe, jak i te z dziedziny medycyny estetycznej mają na celu podtrzymanie lub korektę tego kształtu. Jednym z najczęściej pojawiających się defektów estetycznych zaburzających owal twarzy, jest tzw. drugi podbródek. Jakie są przyczyny powstawania tzw. “drugiej brody”? Czy przypadłość ta dotyczy jedynie osób borykających się z nadwagą? Czy drugiego podbródka można się pozbyć domowymi sposobami? Jakie zabiegi medycyny estetycznej stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu? Czy tworzeniu się drugiego podbródka można zapobiegać?

Zmiany skórne na twarzy i szyi - rodzaje i leczenie

Zmiany skórne na twarzy i szyi – rodzaje i leczenie

Skóra jest największym organem w organizmie człowieka i jednocześnie jedną ze struktur najbardziej narażonych na uszkodzenia. Na skórze też objawia się wiele zaburzeń toczących się we wnętrzu naszego ciała. Szczególnie uciążliwe mogą się okazać zmiany skórne na twarzy i szyi, gdyż najtrudniej jest je ukryć. Niekiedy jednak takie zmiany to nie tylko defekt kosmetyczny, ale stan wymagający leczenia. Czym właściwie są zmiany skórne i jakie ich rodzaje wyróżniamy? Dlaczego powstają? W jaki sposób się je leczy i na co należy wówczas uważać? Czy każda zmiana pojawiająca się na skórze powinna zostać usunięta?

Botoks czy kwas hialuronowy? Podstawowe różnice

Botoks czy kwas hialuronowy? Podstawowe różnice

Medycyna estetyczna ma obecnie do zaoferowania wiele rozwiązań, które skutecznie wspomagają dbanie o zdrowie i atrakcyjny wygląd pacjentów. Warto jednak zauważyć, że brak dostatecznej edukacji w zakresie substancji wykorzystywanych podczas zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, może powodować dezinformację i wprowadzać w błąd osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych klinik. Jednym z najczęściej popełnianych błędów merytorycznych, jest mylenie właściwości botoksu i kwasu hialuronowego. Czym różnią się te dwie substancje? Jakie jest ich zastosowanie i z czego wynikają popularne mity na ich temat?