Dobra kondycja skóry twarzy to klucz do pięknego, świeżego i młodego wyglądu. Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które umożliwiają zauważalną poprawę kolorytu, napięcia skóry oraz poziomu jej nawilżenia. Jednym z nich, będącym swoistą nowością zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest biostymulacja. Na czym polega, jak przebiega, czy jest bolesna – oto pytania, które często pojawiają się, gdy wprowadzamy do oferty jakąś nowość. Dziś chcemy odpowiedzieć na wszystkie, a tym samym przekazać w Twoje ręce minikompendium, w którym znajdziesz interesujące Cię informacje. Zapraszamy!
Gdy Twoja skóra traci sprężystość, nie jest już tak napięta jak dawniej, zatem przestaje wyglądać młodo i świeżo… Może się to przełożyć na utratę atrakcyjnego owalu oraz powstawanie tzw. „chomików”, czyli opadanie policzków i szyi. Oprócz tego, z upływem lat twarz zaczyna się pokrywać drobnymi zmarszczkami – z początku mimicznymi, później zaś coraz głębszymi bruzdami.
Jak sobie z tym poradzić? Czy można ten proces odwrócić, albo przynajmniej zatrzymać? Popularnym sposobem, po który w pierwszym odruchu sięga wiele kobiet, jest oczywiście stosowanie różnego rodzaju kremów przeciwzmarszczkowych oraz silnie nawilżających – jednak jest to działanie wyłącznie na wierzchnią część naskórka. Czyli… niestety, niewystarczające!
Zdecydowanie ciekawszą i efektywniejszą alternatywą jest zabieg wprawdzie nieco bardziej inwazyjny od smarowania twarzy kremem, jednak efekty terapii zachwycają, a nawet zaskakują kobiety na całym świecie. O czym mowa?
Zabiegi biostymulacyjne to nowość zarówno w Polsce, jak i na świecie – ale już teraz zdobywają sympatię coraz większej liczby osób. Biostymulacja kondycjonuje skórę, zapewnia regenerację poprzez pobudzenie naturalnych procesów komórkowych.
Na czym polega biostymulacja?
Biostymulacja skóry opiera się na wstrzyknięciu specjalistycznego preparatu, który stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej oraz produkcję kolagenu i elastyny. Preparat ten poniekąd wymusza na komórkach odbudowę tkanki, co wpływa na zauważalne zagęszczenie skóry, silne odżywienie i nawilżenie.
Pacjentki często mówią, że poprawia się „jakość” skóry, jest ona znacznie jędrniejsza, bardziej napięta, a przez to – wygląda młodziej!
Biostymulacja – nawilżenie skóry i nie tylko!
W Klinice Anti-Aging przeprowadzamy biostymulację w sposób spersonalizowany do potrzeb danej pacjentki. Wykonujemy zabiegi w seriach, których ilość jest uzależniana od kondycji skóry twarzy. Na pierwsze efekty terapii należy niestety trochę poczekać – w przeciwieństwie do wypełniaczy, których wprowadzenie daje zauważalny efekt natychmiast. Warto jednak pamiętać o tym, że biostymulacja jest naturalna, opierająca się na mechanizmach zachodzących w komórkach, dzięki czemu jest zdecydowanie bezpieczniejsza, a efekty – trwalsze.
Zmiany wyglądu twarzy będziesz obserwować stopniowo, przez około 3 miesiące. Dopiero po upływie tego czasu można mówić o ostatecznych efektach zabiegu.
Dla kogo jest zabieg biostymulacji personalizowanej?
Z biostymulacji może skorzystać każdy, kto chce uzyskać takie efekty, jak:
- zrewitalizowanie skóry wokół oczu;
- zahamowane procesy starzenia się skóry;
- działanie antyoksydacyjne (stres oksydacyjny);
- zredukowanie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie;
- odmłodzenie skóry nie tylko w obrębie twarzy, ale również np. grzbietów dłoni;
- wygładzenie nawet głębszych bruzd;
- poprawa kondycji skóry, jej gęstości oraz odżywienia;
- nawilżenie skóry na poziomie komórkowym;
- poprawiony kontur twarzy;
- elastyczna skóra oraz młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.
Kiedy się zgłosić na zabieg? W dowolnej chwili – gdy zaobserwujesz pierwsze oznaki starzenia się skóry, bądź już przy bardziej zaawansowanych zmarszczkach.
Biostymulacja czy kwas hialuronowy?
Pacjentki, które chcą zatroszczyć się o swoje samopoczucie, uzyskać efekt poprawy wyglądu i napięcia skóry – do tej pory najczęściej pytały o zabiegi z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Czy jest to procedura porównywalna do biorewitalizacji skóry? Czy biostymulacja może być alternatywą dla wypełnień?
Odpowiedź brzmi: nie. Są to dwa zupełnie różne zabiegi stosowane w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy pełni funkcję wypełniacza, podaje się go w określone miejsca, które pacjentka chce uwydatnić i podkreślić. Efekt zabiegu widoczny jest praktycznie od razu – gdy tylko zmniejszy się naturalnie występująca po nakłuciu opuchlizna.
Biostymulacja natomiast jest zabiegiem, który stosuje się nie w celu wypełnienia określonych miejsc na twarzy, lecz stymulowania naturalnych procesów regeneracji zarówno powierzchownych warstw skóry, jak też jej głębszych partii. Pobudza się w ten sposób komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co zwiększa sprężystość skóry, minimalizuje opadanie tkanek, a tym samym zapewnia efekt subtelnego liftingu – jednak bez ingerencji w rysy twarzy.
Biostymulacja skóry – przeciwwskazania
Mimo iż biostymulacja jest zabiegiem bezpiecznym, w niektórych sytuacjach specjalista może odmówić jego wykonania. Najczęstszym powodem są choroby onkologiczne, autoimmunologiczne, a także problem z krzepliwością krwi. Z biostymulacji nie mogą skorzystać również kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia. Dyskwalifikują także infekcje bakteryjne i wirusowe oraz zły stan skóry.
Jak się przygotować do zabiegu?
Najczęściej rekomendacje lekarzy wyspecjalizowanych w zabiegach medycyny estetycznej przedstawiają szereg zaleceń, o których warto pamiętać przed przystąpieniem do poprawiania urody. Biostymulacja jest jednym z wyjątków – w tym przypadku bowiem nie są potrzebne żadne specjalne przygotowania. Podawany jest naturalny preparat stymulujący produkcję kolagenu, co nie wiąże się z wystąpieniem reakcji alergicznych, ani też innych powikłań.
O czym warto pamiętać po biostymulacji?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Tuż po jego przeprowadzeniu można zauważyć delikatną opuchliznę oraz zaczerwienienie w miejscach nakłucia. Jednak – podobnie jak w przypadku innych małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej – stan ten utrzymuje się krótko.
Po zabiegu pielęgnuj swoją skórę według codziennej rutyny, dodając do niej krem nawilżający odpowiedni dla Twojego typu cery. Nierówny koloryt związany z zaczerwienieniem możesz maskować makijażem – jednak przez pierwszą dobę po zabiegu unikaj stosowania kosmetyków kolorowych. Bądź cierpliwa i pamiętaj o tym, że na efekty terapii należy trochę poczekać – nie wypatruj ich każdego dnia w lustrze. Z biegiem dni zauważysz coraz więcej symptomów postępującej regeneracji skóry i redukcji zmarszczek. Czas znów działa na Twoją korzyść!
Przekonaj się o tym sama – umów się na zabieg biostymulacji w Klinice Anti-Aging. Zapraszamy!