Zabiegi na dłonie - które najskuteczniejsze?

Zabiegi na dłonie – które najskuteczniejsze?

Jedną z części ciała, które w trakcie życia człowieka są szczególnie narażone na działanie zewnętrznych, nierzadko drażniących czynników zewnętrznych, są dłonie. Dodatkowo to właśnie na skórze dłoni stosunkowo wcześnie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Niektóre problemy zdrowotne również mogą manifestować się w postaci przebarwień i zmian skórnych na dłoniach. Nie wolno zapominać także o zgubnym wpływie czynników atmosferycznych, które często naruszają prawidłową strukturę skóry dłoni. Jak zatem skutecznie zadbać o dłonie? Jakim zabiegom je poddać?

Nici liftingujące PDO - fakty i mity

Nici liftingujące PDO – fakty i mity

Medycyna estetyczna i kosmetologia to dziedziny, które nieustannie się rozwijają wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów. Jednym z przełomowych odkryć w obszarze profesjonalnych zabiegów estetycznych było z pewnością zastosowanie w kosmetologii nici liftingujących PDO. Na przestrzeni ostatnich lat wokół samych nici, jak i zabiegów, w ramach których się je wykorzystuje narosło sporo mitów, bądź nie do końca trafnych przekonań. Co zatem warto wiedzieć na temat nici liftingujących PDO? Jakie mity są w tym kontekście najbardziej popularne, a które informacje mają z kolei sporo wspólnego z prawdą?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku - jak zadbać o swoją cerę?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku – jak zadbać o swoją cerę?

Istnieje wiele aspektów urody takich, jak choćby zadbane dłonie, zdrowe włosy i promienny uśmiech, które istotnie wpływają na ogólny wygląd człowieka. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że to estetyka twarzy najczęściej determinuje to jak pacjenci postrzegają siebie samych i jak postrzegają ich inne osoby. Dlatego też profesjonalne zabiegi na twarz należą do najbardziej popularnych w ofercie klinik medycyny estetycznej. Jakie jest TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku, które pozwolą skutecznie zadbać o cerę i zniwelować problemy estetyczne w tym obszarze?

Zabiegi laserowe na jesień i zimę - którym warto się poddać?

Zabiegi laserowe na jesień i zimę – którym warto się poddać?

Pod pojęciem laseroterapii należy rozumieć wszelkie zabiegi z zastosowaniem aparatury laserowej. Laseroterapia jest szeroko wykorzystywana w różnych dziedzinach medycyny, choćby takich jak okulistyka, ortopedia czy dermatologia. Określone rodzaje głowic laserowych od lat stosowane są także w kosmetologii oraz medycynie estetycznej i stanowią skuteczne rozwiązanie wielu estetycznych, oraz zdrowotnych problemów dotykających pacjentów. Co sprawia jednak, że zabiegi laserowe w tym obszarze są tak popularne? Jak laser działa na skórę i dlaczego najlepiej poddawać się zabiegom laserowym jesienią i zimą? Jakie działania pielęgnacyjne i ochronne podjąć po laseroterapii?