Kobieta w swobodnej pozycji eksponującej dobre samopoczucie i pewność siebie

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym – jak przebiega?

Zabieg, jakim jest wypełnianie warg sromowych, cieszy się rosnącą popularnością. Na czym polega jego fenomen? Procedura pozwala na uzyskanie szybkiej poprawy wyglądu okolic intymnych w sposób mało inwazyjny – bez konieczności ingerencji chirurga. Korekcja kształtu lub wielkości warg sromowych przyczynia się do zauważalnej poprawy komfortu w wielu codziennych sytuacjach, takich jak chociażby uprawianie aktywności sportowych, czy nawet noszenie koronkowej bielizny. Bolesne otarcia okolic intymnych nie będą już więcej miały miejsca! Pacjentki zauważają również poprawę w innych dziedzinach życia, m.in. w jakości współżycia seksualnego.

Na czym dokładnie polega ta procedura z zakresu ginekologii estetycznej? Mówiąc w największym skrócie: wykwalifikowany specjalista wprowadza bezpośrednio do warg sromowych (lub okolic, np. przedsionka pochwy) preparat na bazie kwasu hialuronowego. Zanim jednak opowiemy szerzej o tym zabiegu, przypomnijmy kilka istotnych faktów na temat kobiecej anatomii.

Kobieta w swobodnej pozycji eksponującej dobre samopoczucie i pewność siebie

Rewitalizacja pochwy – czym jest i kto może się jej poddać?

Zdrowie intymne kobiety wpływa na jej komfort życia i satysfakcję z aktywności seksualnej. To aspekty niezwykle istotne, zarówno w kontekście psychiki, jak i fizyczności pacjentki. Na skutek przebytych porodów, zmian hormonalnych lub w konsekwencji ciężkiej pracy fizycznej, niektóre kobiety zauważają u siebie poszerzenie pochwy, a także rozluźnienie i brak odpowiedniego napięcia jej mięśni. Chcąc odwrócić ten stan często decydują się na nieinwazyjny zabieg, jakim jest rewitalizacja pochwy. Na czym polega ta procedura? Do kogo jest ona skierowana? Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zrelaksowana kobieta siedzi na skale i patrzy na morze

Lifting krocza – na czym polega ten zabieg?

Zarówno ciąża, jak i poród, zmieniają ciało kobiety. Funkcjonujące w jego ramach struktury i tkanki zaczynają pełnić w tym czasie nowe funkcje. Choć czas porodu przybliża radosny moment przyjścia na świat dziecka, to ciało matki poddawane jest wówczas ogromnemu wysiłkowi, który z kolei może pozostawić po sobie nieprzyjemne konsekwencje. Wiele kobiet skarży się w tym kontekście na dyskomfort związany z nietypowym napięciem mięśni w okolicy krocza, a także na odczucie poszerzonego wejścia do pochwy. Często mówi się o poporodowym defekcie anatomiczno-czynnościowym krocza, dla którego efektywną terapią może okazać się lifting krocza. Co to za zabieg i na czym polega?

Kobieta w bieliźnie stoi ze skrzyżowanymi nogami

Zabiegi ginekologii estetycznej – kiedy warto się im poddać?

Problemy estetyczne, które niosą ze sobą dyskomfort i obniżają jakość życia pacjenta, mogą dotyczyć właściwie każdego obszaru ciała. Wzrastająca samoświadomość sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakimi dysponuje ginekologia estetyczna. Czym zajmuje się ta dziedzina i jakie problemy jest w stanie rozwiązać? Jakie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej oferuje Klinika Anti-Aging INVICTA i dlaczego warto skorzystać z usług przeprowadzanych przez naszych specjalistów? Jakich efektów można oczekiwać?