Zabiegi ginekologii estetycznej – kiedy warto się im poddać?

Kobieta w bieliźnie stoi ze skrzyżowanymi nogami

Problemy estetyczne, które niosą ze sobą dyskomfort i obniżają jakość życia pacjenta, mogą dotyczyć właściwie każdego obszaru ciała. Wzrastająca samoświadomość sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakimi dysponuje ginekologia estetyczna. Czym zajmuje się ta dziedzina i jakie problemy jest w stanie rozwiązać? Jakie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej oferuje Klinika Anti-Aging INVICTA i dlaczego warto skorzystać z usług przeprowadzanych przez naszych specjalistów? Jakich efektów można oczekiwać?

Ginekologia estetyczna – czym jest?

Każda dziedzina medycyny odpowiada konkretnym potrzebom pacjentów i systematycznie ewoluuje, reagując na pojawiające się problemy pacjentów. Nie inaczej wygląda sytuacja związana z powstaniem tak wyjątkowej dziedziny, jaką jest ginekologia estetyczna. Początkowo postrzegana była jako rozszerzenie dla tradycyjnej ginekologii, której obszar nie obejmował np. kwestii estetycznych związanych z narządami rodnymi. Polskie Towarzystwo Ginekologii Plastycznej zaklasyfikowało ją jako odrębną dziedzinę, która koncentruje się na poprawie wyglądu i funkcjonalności kobiecych narządów płciowych w kontekście usprawnienia ich funkcji seksualnych, poprawie estetyki, a także redukcji dolegliwości, które mogą generować nieprawidłowości anatomiczne występujące w tym obszarze. Są to zatem kwestie nie mieszczące się w obrębie samej ginekologii.

Ginekologia estetyczna – metody i efekty

Zabiegi wykonywane w ramach ginekologii estetycznej wykorzystują różne metody dobierane do indywidualnej sytuacji pacjentki. Mogą to być procedury chirurgiczne, zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, nici PDO, a także innych preparatów gwarantujących pożądane efekty.

Ta specyficzna dziedzina medycyny pomaga kobietom, które odczuwają dyskomfort w obszarach intymnych – ale nie tylko. Do naszych lekarzy wyspecjalizowanych w ginekologii estetycznej zgłaszają się również kobiety z problemem nietrzymania moczu, jak i takie, którym doskwiera nadmierna suchość pochwy, problemy ze strony cewki moczowej, przedsionka pochwy, czy warg sromowych większych. Kobiety odczuwają przez to m.in. brak pewności siebie, ale także brak wygody oraz niezadowolenie z jakości życia seksualnego.

Nasi lekarze dokładają wszelkich starań, aby zabiegi ginekologii estetycznej przebiegały jak najmniej odczuwalnie dla pacjentek. Wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym, dbając o komfort fizyczny i psychiczny kobiety przez cały jej pobyt w Klinice.

Cele ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna, nazywana również plastyczną, jest stosunkowo młodą dziedziną, której początki rozwoju niejednokrotnie wiązały się z koniecznością przełamywania barier wstydu i krzywdzących stereotypów. Obecnie na szczęście coraz więcej kobiet otwiera się na możliwości, jakie daje terapia w ramach ginekologii estetycznej. Podniesienie jakości życia seksualnego, zadowolenie z estetyki narządów płciowych, czy pozbycie się uciążliwych dolegliwości ograniczających codzienną aktywność nie są już tematami tabu, a dążeniami kobiet świadomych tego, jak ważny jest ich komfort fizyczny i psychiczny. Klinika Anti-Aging wychodzi naprzeciw tym potrzebom i udostępnia swoim Pacjentkom szereg zabiegów poprawiających estetykę i funkcjonalność kobiecych narządów płciowych.

ginekologia-estetyczna

Jakie problemy rozwiązuje ginekologia estetyczna?

W trakcie życia kobiety jej ciało, a co za tym idzie także narządy płciowe ulegają wielu przemianom. Niekiedy są one odpowiedzią na konieczność dostosowania się do nowych funkcji, kiedy indziej reakcją na naturalnie postępujące procesy, przebyte choroby i urazy, czy przyjmowaną farmakoterapię. Zdarza się również, że estetyczne lub/i zdrowotne problemy okolic intymnych są to nieprawidłowości o podłożu genetycznym, na których zaistnienie nie miały wpływu żadne czynniki wtórne. Ginekologia estetyczna opracowała szereg postępowań zabiegowych, które wykazują dużą skuteczność w leczeniu estetycznych, jak i funkcjonalnych zaburzeń występujących w obszarze kobiecych narządów płciowych, bez względu na ich podłoże. Do najczęściej zgłaszanych przez pacjentki problemów w tym zakresie należą:

 • nietrzymanie moczu;
 • asymetria lub/i przerost warg sromowych;
 • widoczne oznaki starzenia się skóry w miejscach intymnych;
 • poporodowe defekty anatomiczno-czynnościowe krocza;
 • poszerzenie wejścia pochwy;
 • osłabienie mięśni dna miednicy.

Metoda terapii problemów estetycznych i czynnościowych występujących w obszarze kobiecych narządów płciowych dobierana jest na podstawie konsultacji lekarskiej, wyników zleconych badań i wywiadu przeprowadzonego z pacjentką. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz specjalista podczas konsultacji i w Klinice Anti-Aging INVICTA usługa ta zostaje standardowo  wliczona w cenę samej procedury.

Dowiedz się więcej

Ginekologia estetyczna

Poznaj szczegóły zabiegów w Klinice Anti-Aging INVICTA

SPRAWDŹ!

Zabiegi ginekologii estetycznej w Klinice Anti-Aging INVICTA – co oferujemy?

Jednym z najważniejszych aspektów w procesie podejmowania decyzji o skorzystaniu z metod terapii, jakie oferuje ginekologia estetyczna, jest wybór kliniki, w której pacjenta podda się zabiegom. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ dziedzina ta wymaga szczególnego podejścia ze strony specjalistów, zagwarantowania kompleksowej opieki ginekologicznej, najwyższego standardu przeprowadzanych zabiegów, a także umiejętności stworzenia komfortowej dla pacjentki atmosfery. Wszystkie te aspekty charakteryzują standard opieki oferowany w Klinice Anti-Aging INVICTA. Dlaczego warto poddać się zabiegom ginekologii estetycznej w naszej placówce?

 • posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w kompleksowej opiece ginekologicznej;
 • nasze usługi to gwarancja bezpieczeństwa i medycznego standardu wykonywanych procedur;
 • komfort pacjenta jest dla nas najważniejszy, dlatego pacjentki mają możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego, a także opieki anestezjologa;
 • kwalifikacja do zbiegu wliczona jest w cenę procedury;
 • nasz zespół charakteryzuje duże doświadczenie, a także empatyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej wykonasz w Klinice Anti-Aging INVICTA?

Jedną z największych zalet Kliniki Anti-Aging INVICTA w kontekście zabiegów ginekologii estetycznej, jest dysponowanie ultranowoczesnym urządzeniem, które działa w oparciu o radiofrekwencję mikroigłową wykorzystującą energię fali magnetycznej o wysokiej częstotliwości. Jest to wszechstronne urządzenie pozwalające na wykonywanie bardzo precyzyjnych cięć i szybszą koagulację tkanek. Skutkuje to zminimalizowaniem ryzyka występowania urazów lub innych dolegliwości pozabiegowych. Proces gojenia ran jest przyspieszony, a blizny znacząco zredukowane w porównaniu do innych metod zabiegowych. W naszej klinice urządzenie wykorzystujemy do leczenia nietrzymania moczurewitalizacji i zwężenia pochwy, a także korekty asymetrii warg sromowych.

W Klinice Anti-Aging specjaliści pracują także w oparciu o właściwości nici, które wykorzystywane są podczas zabiegu zwężenia pochwy. Nici te są w pełni rozpuszczalne i działają na tkanki rewitalizująco, wzmacniająco i stabilizująco. Nici aplikowane są podśluzówkowo i podskórnie, a ich właściwości pozwalają imitować efekty uzyskiwane w plastyce krocza. W ginekologii estetycznej wykorzystuje się także preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Nasi specjaliści wykonują zabieg wypełniania warg sromowych większych lub/i krocza, co pozwala nawilżyć śluzówkę i skórę w tych okolicach oraz stymulować ją do wzmożonej produkcji kolagenu.

Kolejnym ciekawym zabiegiem wykonywanym w naszej Klinice, jest odmładzanie pochwy i warg sromowych za pomocą stymulatora tkankowego. To innowacyjna metoda wykorzystująca gotowy preparat z polinukleotydami, które znacząco poprawiają elastyczność, gęstość i napięcie tkankowe obszarów intymnych. Dzięki temu, kobiety doświadczające problemów z suchością, wiotkością pochwy czy podrażnieniami warg sromowych, odzyskują nie tylko komfort, ale również pewność siebie w życiu seksualnym. Metoda ta przypomina mezoterapię – preparat wstrzykiwany jest w strategiczne miejsca, takie jak błona śluzowa kanału pochwy czy skóra warg sromowych, co zapewnia maksymalną skuteczność przy minimalnym dyskomforcie.

Kiedy warto zgłosić się na konsultację z zakresu ginekologii estetycznej?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi z dziedziny ginekologii estetycznej może być dla niektórych kobiet trudna do podjęcia. Najważniejszym aspektem, jaki należy mieć jednak na uwadze, jest własne zdrowie, komfort i satysfakcja z jakości życia. Każda kobieta zasługuje na to, aby móc w pełni cieszyć się aktywnością fizyczną, seksualną oraz brakiem jakichkolwiek dolegliwości ze strony stref intymnych. Kiedy zatem pacjentka powinna zgłosić się na konsultację lekarską? Z pewnością wówczas, kiedy:

 • nie odpowiada jej estetyka zewnętrznych narządów płciowych (szczególnie warg sromowych większych);
 • anatomia narządów płciowych utrudnia lub uniemożliwia jej wykonywanie określonych aktywności;
 • kształt lub wielkość warg sromowych większych powoduje otarcia, dolegliwości, bólowe, nawracające infekcje i stany zapalne;
 • zmniejsza się czerpanie przyjemności z życia seksualnego;
 • problem nietrzymania moczu obniża jej jakość życia i powoduje dyskomfort;
 • chciałaby poddać się zabiegowi rekonstrukcji błony dziewiczej (hymenoplastyka).

Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę już dziś!

Oddzwonimy, by ustalić wygodny dla Ciebie termin

Skontaktuj się z nami

Ginekologia estetyczna – jakich efektów można się spodziewać?

Zabiegi ginekologii estetycznej przywracają kobietom wysoką jakość życia, zapewniają komfort i zadowolenie z wyglądu narządów płciowych, uwalniają od kompleksów i wpływają pozytywnie na satysfakcję z życia seksualnego. W zależności od problemu i zastosowanej w jego terapii metody efektami tych zabiegów będzie nadanie pożądanego kształtu, wielkości i objętości warg sromowych, zrewitalizowanie tkanek w okolicach krocza, zwężenie wejścia pochwy, usunięcie dolegliwości poporodowych o różnym podłożu, zredukowanie konsekwencji osłabienia mięśni dna miednicy w postaci nietrzymania moczu. W przypadku, gdy celem jest poprawa funkcji seksualnych, lekarz może zaproponować np. powiększenie punktu g, co zauważalnie zwiększy czerpanie przyjemności.

Dowodem potwierdzającym skuteczność zabiegów ginekologii estetycznej mogą być z pewnością wyniki badania przeprowadzonego w 2012 roku za pomocą kwestionariusza GAS (ang. Genital Appearance Satisfaction) analizującego poziom satysfakcji z wyglądu genitaliów. Badanie przeprowadzono na grupie 135 kobiet, które poddały się uprzednio zabiegowi labioplastyki. Okazało się, że po 3 miesiącach od wykonania zabiegu istotną poprawę w tym kontekście odczuło aż 96% przebadanych pacjentek. Oznacza to, że w miarę możliwości nie warto odkładać w czasie decyzji o poddaniu się zabiegom ginekologii estetycznej.