Lifting bez skalpela – Nici PDO

Nici PDO - Zabieg nićmi rewitalizującymi PDO

Chyba każdy z nas marzy o tym, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem. Niestety wraz z upływem czasu, zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne, a skóra mniej napięta. Zmianie ulega również owal twarzy, opadają bowiem policzki, a żuchwa wysuwa się do przodu. Procesu starzenia nie da się zatrzymać, jednak gabinety medycyny estetycznej oferują bezpieczne zabiegi bez użycia skalpela, dzięki którym można go spowolnić. Jednym z najpopularniejszych i dających najbardziej spektakularne efekty rozwiązań odmładzających oraz korygujących niedoskonałości skóry są nici PDO.

Nici PDO – lifting bez skalpela

Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka i traci swoją jędrność. Jednak rozwój nowoczesnych technologii coraz dłużej pozwala nam cieszyć się młodym i pięknym wyglądem. Medycyna estetyczna daje nam obecnie wiele możliwości, jedną z nich są nici PDO wykonane z polidioksanonu, które są mniej inwazyjną alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Już 20 lat temu stosowano je w skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, m.in. w mikrochirurgii oka czy urologii i ginekologii. Jednak dzięki temu, że są one całkowicie rozpuszczalne oraz zdolne do stymulacji fibroblastów i kolagenu, swoje zastosowanie znalazły także w medycynie estetycznej.

Nici PDO doskonale sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, które chcą podjąć walkę z efektami starzenia się, jednak boją się zbyt dużej ingerencji w swoje ciało, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów chirurgii plastycznej. Wprowadzone pod skórę cieniutkie fragmenty nitek stosowane są głównie do liftingu i poprawy owalu twarzy. Ponadto wygładzają one zmarszczki, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrudnione jest podawanie wypełniaczy i toksyny botulinowej (np. na czole, w okolicach dolnej powieki, podbródku czy szyi):

– Zabiegi z użyciem nici PDO polecamy pacjentkom, które nie posiadają jeszcze bardzo głębokich zmarszczek – mówi lek. Magdalena Klunder. W klinice INVICTA Anti-Aging stosujemy 16 rodzajów nici o różnej grubości, długości i zastosowaniu. Najmocniejszy efekt liftingu dają nici tłoczone wyposażone w haczyki, tzw. Lift Strong, które powstają metodą formowania. Pozostałe – nici nacinane – dają nieco łagodniejszy efekt. Model Smile on stosowany jest to liftingu kącików ust i oczu, a Brow up przeznaczony jest do liftingu brwi. Do wypełnień wykorzystujemy nici typu Cavern Fill oraz Multi-Fill. Pierwsze, ułożone w kształcie ciasnego tunelu nici – przypominają sprężynkę. Używamy ich do wypełnienia: zapadniętych policzków, zmarszczek z okolic czoła lub oczu, fałdów nosowo-wargowych, podbródka czy tzw. „marionetek”. Drugie, to rodzaj czternastu nici w jednej. Swoją strukturą przypominają delikatny wachlarz i świetnie sprawdzają się do wypełnienia i podniesienia zapadniętych tkanek w okolicy skroni, oczodołu czy policzków. Są to najbezpieczniejsze na rynku nici, które dają delikatny i naturalny efekt, a ryzyko powikłań jest minimalne – dodaje.

Jaki jest zakres zastosowania nici PDO?

Cienkie nitki z polidioksanonu mają niezwykle szeroki zakres zastosowań. Można dzięki nim nie tylko odmłodzić twarz poprzez skorygowanie owalu twarzy, ujędrnienie podbródka oraz uniesienie opadających policzków i kącików ust (niwelując tym samym „zmarszczki marionetki”). Nici PDO świetnie podnoszą również opadającą powiekę oraz wydobywają wyrazisty kształt łuków brwiowych. Skóra, w którą zostały wprowadzone jest lepiej nawilżona, napięta i bardziej ujędrniona. Przy czym, najlepsze efekty z wykorzystaniem nici PDO uzyskuje się u osób wieku 30-65 lat.

Jedną z największych zalet nici z polidioksanonu jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele. A więc nie tylko na twarzy, ale również do poprawy struktury skóry szyi, dekoltu, piersi, łokci, kolan, brzucha, czy pośladków. Dla wielu osób z pewnością ważne będzie to, że uzyskany po zabiegu efekt jest bardzo naturalny. Nowym trendem w medycynie estetycznej jest bowiem tzw. efekt “natural look”, który polega na odmładzaniu w taki sposób, aby wyglądać młodo, ale bez zmiany rysów twarzy. Układ, który pod skórę nadawany jest niciom, zawsze dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań konkretnego pacjenta. Natomiast dzięki iniekcyjnemu znieczuleniu, zabieg ten jest niemal bezbolesny. Najlepiej jednak wykonywać go podczas kilkudniowego urlopu bądź w weekendy, ponieważ niesie za sobą ryzyko pojawienia się siniaków, niewielkich krwiaków i obrzęku.

Działanie nici PDO

Podczas zabiegu, przeprowadzanego w znieczuleniu miejscowym, lekarz wprowadza pod skórę pacjenta nici PDO. W zależności od obszaru, który objęty jest zabiegiem, ich aplikowanie może trwać od około 30 do 60 minut. Sterylne nici PDO, wykonane są z polidioksanonu pobudzającego w tkankach proces syntezy włókien kolagenowych i elastyny, które nie tylko wypełniają bruzdy i głębokie zmarszczki, ale również pobudzają mechanizmy samoregeneracji skóry, poprawiając tym samym jej napięcie, sprężystość i jędrność.

Ponadto, zabieg ten nie tylko polepsza obecny stan skóry, ale zapobiega także powstawaniu kolejnych zmarszczek. Wygląd skóry poprawia się zaraz po aplikacji nici. Jednak na najlepsze efekty trzeba poczekać 2-3 miesiące, ponieważ wtedy zaczyna być indukowany nowy kolagen. Procesy regeneracji przebiegają przez cały okres pozostawania nici w skórze, a efekty są widoczne nawet po ich całkowitym rozpuszczeniu.

Ważne jest, by każdy zabieg nićmi PDO poprzedzony był konsultacją, podczas której lekarz omówi możliwe do osiągnięcia efekty, oraz wykluczy przeciwwskazania i poinformuje pacjenta o tym jak przygotować się do zabiegu. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu nie wolno przyjmować aspiryny, należy również unikać spożywania alkoholu. Natomiast ciągu 14 dni po jego wykonaniu nie można uprawiać sportu, opalać się, a także eksponować skóry na opary detergentów i chemii np. farbują włosy. Po każdym zabiegu nićmi PDO niezbędna jest również wizyta kontrolna.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów nićmi PDO: