Mezoterapia igłowa, czyli jak profesjonalnie nawilżyć skórę twarzy?

Mezoterapia igłowa, czyli jak profesjonalnie nawilżyć skórę twarzy?

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, to aspekt niezwykle istotny w kontekście utrzymania rozświetlonej cery o prawidłowym kolorycie i bez oznak starzenia. Niestety okazuje się, że warunki atmosferyczne, starzejąca się skóra oraz takie czynniki, jak nieprawidłowa pielęgnacja i dieta przyczyniają się do utraty nawilżenia cery u wielu osób. Przywrócenie równowagi w tym obszarze nierzadko należy do trudnych zadań i wówczas warto oddać swoją skórę w ręce specjalistów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów odbudowujących prawidłowy poziom nawilżenia skóry twarzy, jest mezoterapia igłowa. Na czym tak naprawdę polega ten zabieg? Na jakie efekty można liczyć? Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna i może się jej poddać każdy? Zapraszamy do artykułu.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Sekretem skuteczności zabiegu mezoterapii igłowej jest fakt, że polega ona na podawaniu substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę pacjenta, przez co pomijana jest bariera zewnętrznych warstw naskórka. Aplikacja kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów, mikroelementów lub specjalnie dobranych do potrzeb skóry pacjenta koktajli, odbywa się za pomocą strzykawki i bardzo cienkich, niewielkich igieł. Mezoterapię igłową stosuje w różnych obszarach ciała, takich jak na przykład brzuch, uda, pośladki, czy owłosiona skóra głowy, jednak najczęściej ostrzyknięciu poddaje się twarz, szyję oraz dekolt pacjenta. Oczywiście w każdym z wymienionych wyżej miejsc pacjentowi może zależeć na uzyskaniu innych efektów zabiegu. W odniesieniu do skóry twarzy zwykle chodzi o nawilżenie, odżywienie, ujędrnienie, rozświetlenie, a także spłycenie drobnych zmarszczek.

Mezoterapia igłowa ukierunkowana na przywrócenie prawidłowego nawilżenia w skórze twarzy, to zabieg medycyny estetycznej, który ma za zadanie bezpośrednio oddziaływać na głębsze warstwy skóry za pomocą mieszanki substancji aktywnych z wyszczególnieniem kwasu hialuronowego. Związek ten obecny jest we właściwie każdym, dostępnym na rynku preparacie przeznaczonym do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej lub odwodnionej. Podany podskórnie i w odpowiednim stężeniu jest substancją zdecydowanie bardziej skuteczną w swoim działaniu niż w przypadku stosowania go za pośrednictwem ogólnodostępnych dermokosmetyków. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego, który sprawia, że stosuje się go celem przywrócenia prawidłowego poziomu nawilżenia cery, jest jego zdolność do zatrzymywania i wiązania wody w skórze właściwej.

Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg?

Pacjenci przygotowujący się do zabiegu mezoterapii igłowej zazwyczaj obawiają się bólu związanego z nakłuwaniem naskórka i podawaniem uprzednio przygotowanego preparatu. Trzeba jednak wiedzieć, że oprócz wywiadu ze specjalistą celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, pierwszym etapem procedury, jest aplikacja kremu znieczulającego, który znacznie zmniejsza odczucie dyskomfortu. Następnie kosmetolog przygotowuje specjalnie skomponowany do potrzeb skóry pacjenta koktajl odżywczy. W przypadku konieczności nawilżenia cery, zazwyczaj stosuje się zestaw składników regenerujących wraz z ampułką kwasu hialuronowego i witaminy C. Tak przygotowany preparat aplikuje się podskórnie za pomocą strzykawki oraz bardzo cienkiej igły. Nakłucia wykonuje się średnio co 5 – 10 mm na głębokość ok 2 – 3 mm w zależności od potrzeb skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej w zależności od opracowywanego obszaru i indywidualnych zaleceń, trwa zwykle około 90 minut. Wyraźne efekty podskórnej aplikacji substancji aktywnych można zaobserwować już tydzień po zabiegu. Ze względu na możliwość pojawienia się zaczerwienień lub delikatnych zasinień na rekonwalescencję warto przeznaczyć od 2 do 3 dni. W zależności od ustaleń ze specjalistą zazwyczaj zaleca się wykonanie kilku zabiegów w serii. Rezultatem jest wyraźnie nawilżona, ujędrniona i rozświetlona cera ze zminimalizowanymi oznakami zmęczenia i starzenia.

Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę już dziś!

Oddzwonimy, by ustalić wygodny dla Ciebie termin

Skontaktuj się z nami

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Zważywszy na możliwość indywidualnego dobrania substancji aktywnych podawanych podczas iniekcji, zabieg mezoterapii igłowej polecany jest dla cer wykazujących różne problemy estetyczne. Najczęściej jednak do podskórnej aplikacji związków odżywczych kwalifikowani są pacjenci borykający się z przesuszoną, ściągniętą cerą z widocznymi oznakami zmęczenia, odwodnienia lub tacy, którzy chcą tym problemom zapobiegać. Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest zarówno dla skór młodych, jak i dojrzałych. Różnicę stanowi wówczas zestawienie substancji aktywnych, które stosuje się w trakcie zabiegu. Decyzję w tym kontekście podejmuje kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej, który diagnozuje uprzednio stan i potrzeby skóry pacjenta.

Na etapie konsultacji ustalane są także ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej. Do najczęściej wymienianych należą między innymi:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • infekcje skórne i stany zapalne,
  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Ostateczną decyzję o kwalifikacji pacjenta do zabiegu podejmuje oczywiście specjalista, który ocenia ryzyko wystąpienia ewentualnych, niepożądanych skutków podskórnej aplikacji substancji aktywnych.

Rodzaje mezoterapii igłowej – przykłady

W ofercie Kliniki Anti-aging znajduje się wiele zabiegów wykorzystujących metodę mezoterapii igłowej. Każdy z nich ukierunkowany jest na terapię różnych typów skór, borykających się z odmiennymi problemami, bądź stosuje się go po prostu jako działanie prewencyjne, utrzymujące skórę w doskonałej kondycji. Tym niemniej efektem pożądanym w kontekście każdego z tych zabiegów, jest głębokie nawilżenie i odżywienie obszaru poddawanego iniekcji. Oprócz mezoterapii spersonalizowanej do potrzeb pacjenta, w naszej klinice istnieje możliwość skorzystania między innymi z takich zabiegów jak:

  • Mezoterapia igłowa –  zabieg biorewitalizujący i nawilżający polegający na śródskórnym podaniu aż 44 składników aktywnych. Znajdujący się w ampułce kompleks NCTC zawiera kwas hialuronowy, 11 witamin, 23 aminokwasy, 6 rodzajów soli mineralnych oraz 3 koenzymy. Mezoterapia zawiera kwas hialuronowy w stężeniu endogennym, a więc takim, który naturalnie występuje w młodej skórze. Zabieg przyspiesza proces odbudowy skóry, która już po tygodniu od aplikacji staje się wyraźnie nawilżona i jędrna.
  • Mezoterapia płytkoigłowa Mesopeel– autorski zabieg Kliniki Anti-aging składający się z trzech etapów: aplikacji peelingu glikolowego wzbogaconego o witaminy E i F, podania za pomocą urządzenia do mezoterapii ampułki zawierającej kwas hialuronowy i zestaw witamin, na nałożeniu maski regenerującej kończąc. Mezoterapia płytkoigłowa jest łagodniejszą formą tradycyjnej mezoterapii igłowej, jednak na kilka godzin po zabiegu mimo wszystko można się spodziewać niewielkich zaczerwienień wynikających z nakłuwania naskórka. Efekt zabiegu jest właściwie natychmiastowy i już w momencie opuszczania kliniki pacjent może zauważyć wygładzenie, odżywienie i nawilżenie skóry.
  • Mezoterapia igłowa dla cery dojrzałej– odpowiedni poziom nawilżenia skóry to aspekt kluczowy, opóźniający pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Trzeba jednak pamiętać, że prędzej czy później każdemu z nas przyjdzie zadbać o dojrzałą cerę i to właśnie z myślą o niej powstał zabieg mezoterapii igłowej, uwzględniający potrzeby pielęgnacyjne takiej skóry.  Mezoterapia nastawiona jest na wypełnienie, ujędrnienie, wygładzenie i nawilżenie wymagającej skóry dojrzałej. Efekt ten uzyskuje się za pomocą ampułki zawierającej koktajl odpowiednio skomponowanych witamin wzbogaconych o niestabilizowany kwas hialuronowy. W trakcie tego typu mezoterapii wykorzystuje się aż 59 składników aktywnych wspierających przebudowę i wzmocnienie skóry.

Kiedy wykonywać mezoterapię igłową?

Zabieg mezoterapii igłowej ukierunkowanej na nawilżenie skóry można wykonywać bez względu na porę roku. Warto jednak pamiętać, że koniec lata i początek jesieni, to szczególnie zalecany czas na zadbanie o prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Dlaczego? Intensywne słońce, wiatr, klimatyzacja, czy brak dostatecznej ochrony cery przed tego typu czynnikami sprawia, że już po kilku tygodniach lata, skóra może zdradzać objawy odwodnienia i przesuszenia. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że kolejne miesiące również będą wyzwaniem dla utrzymania prawidłowego nawilżenia cery. Ogrzewanie, intensywny wiatr i chłód nie pozostawią naskórka obojętnym i bez odpowiedniej pielęgnacji skóra zareaguje ściągnięciem i zaczerwienieniem. Profesjonalne nawilżenie za pomocą mezoterapii igłowej z pewnością pozwoli zapobiec tego typu problemom i będzie stanowiło doskonałe działanie prewencyjne celem utrzymania cery w doskonałej kondycji.