Nici liftingujące PDO - fakty i mity

Nici liftingujące PDO – fakty i mity

Medycyna estetyczna i kosmetologia to dziedziny, które nieustannie się rozwijają wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów. Jednym z przełomowych odkryć w obszarze profesjonalnych zabiegów estetycznych było z pewnością zastosowanie w kosmetologii nici liftingujących PDO. Na przestrzeni ostatnich lat wokół samych nici, jak i zabiegów, w ramach których się je wykorzystuje narosło sporo mitów, bądź nie do końca trafnych przekonań. Co zatem warto wiedzieć na temat nici liftingujących PDO? Jakie mity są w tym kontekście najbardziej popularne, a które informacje mają z kolei sporo wspólnego z prawdą?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku - jak zadbać o swoją cerę?

TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku – jak zadbać o swoją cerę?

Istnieje wiele aspektów urody takich, jak choćby zadbane dłonie, zdrowe włosy i promienny uśmiech, które istotnie wpływają na ogólny wygląd człowieka. Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że to estetyka twarzy najczęściej determinuje to jak pacjenci postrzegają siebie samych i jak postrzegają ich inne osoby. Dlatego też profesjonalne zabiegi na twarz należą do najbardziej popularnych w ofercie klinik medycyny estetycznej. Jakie jest TOP 5 zabiegów na twarz w 2022 roku, które pozwolą skutecznie zadbać o cerę i zniwelować problemy estetyczne w tym obszarze?

Peeling medyczny - czym jest i jakie są jego rodzaje?

Peeling medyczny – czym jest i jakie są jego rodzaje?

Skóra stanowi naturalną ochronę struktur organizmu człowieka. Przyjmuje na siebie urazy, zanieczyszczenia i to właśnie na niej manifestują się także oznaki złego żywienia czy permanentnego stresu. Niekiedy przebarwienia lub inne zmiany skórne ciężko jest usunąć, bądź choćby zniwelować ogólnodostępnymi metodami. Wówczas skutecznym wyjściem mogą okazać się peelingi medyczne, często zwane też chemicznymi. Jakie są rodzaje tego typu zabiegów? W jakich przypadkach się je stosuje? Jakie substancje aktywne odpowiadają za ich skuteczność?

Skóra naczynkowa - jak o nią dbać?

Skóra naczynkowa – jak o nią dbać?

Gwałtowne zmiany temperatur, zimny wiatr, czy opady nie wpływają dobrze na żaden rodzaj cery. Szczególnie narażoną na konsekwencje powyższych czynników jest jednak skóra naczynkowa, która często reaguje na niesprzyjające warunki zaczerwienieniem i podrażnieniem. Dlaczego niektóre osoby borykają się z rozszerzonymi naczynkami, a inne nie mają w tym obszarze problemów? Co wyróżnia cerę naczyniową? Jak ją prawidłowo pielęgnować, by uniknąć niepożądanych reakcji? Czy dzięki profesjonalnym zabiegom można się pozbyć rozszerzonych naczynek?