Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Kobieta podczas zabiegu likwidacji drugiego podbródka w gabinecie

Niejednej kobiecie znany jest problem defektu kosmetycznego w postaci drugiego podbródka. Skąd to się bierze? Czy jest to jedynie jeden z symptomów towarzyszących nadwadze? A co najważniejsze – czy drugiego podbródka możemy pozbyć się domowymi metodami? Nasz poradnik odpowiada na wszystkie te pytania, zatem jeśli problem dotyczy również Ciebie, zapraszamy do lektury.

Skąd bierze się podwójny podbródek?

Drugi podbródek kojarzy się z nadwagą i odkładaniem się nadprogramowej tkanki tłuszczowej tuż pod brodą. Jednak nie tylko dodatkowe kilogramy są odpowiedzialne za pojawienie się drugiego podbródka. Co warto wiedzieć, istnieją pewne zachowania, które doprowadzają do powstania tego estetycznego defektu. Należą do nich:

  • nieprawidłowa postawa ciała – szczególnie głowa pochylona do przodu i zaokrąglone plecy. Ta postawa jest charakterystyczna dla osób nadmiernie korzystających ze smartfonów;
  • brak aktywności fizycznej – efektem są przykurcze i nieprawidłowa postawa ciała;
  • utrata elastyczności skóry – odpowiedzialne są za nią częste wahania wagi, wiek, a także czynniki genetyczne;
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry dojrzałej, która traci elastynę i kolagen (powoduje to opadanie skóry w miejscu łączącym szyję i żuchwę).

Domowe metody walki z problemem podwójnego podbródka

Żeby pozbyć się drugiego podbródka, warto wykonywać odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Polegają one na:

  • wzmocnieniu dolnych mięśni twarzy

Ćwiczenia mają za zadanie aktywowanie partii mieści wokół ust i dolnej szczęki. Polegają na podkładaniu dłoni pod brodę i wywieraniu przez nią oporu w trakcie próby otwierania ust.
Warto też układać usta jak do pocałunku, by po chwili przywrócić je do neutralnego ułożenia.
Można wyraźnie artykułować samogłoski.
Dobrym ćwiczeniem będzie też jak najdalsze wyciąganie języka przy szeroko otwartych ustach.

  • wzmocnieniu wybranych mięśni szyi
    Aktywowanie i wzmacnianie mięśni, które odpowiadają za powstanie drugiego podbródka. Ćwiczenia należy wykonywać kilkanaście razy w kilku seriach.
    Skutecznym ćwiczeniem jest unoszenie i opuszczanie głowy do mostka, przy jednoczesnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni szyi.
    Warto też powoli obracać głowę w obie strony, jednocześnie opierać się wyprostowanymi plecami o ścianę.

Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę już dziś!

Oddzwonimy, by ustalić wygodny dla Ciebie termin

Skontaktuj się z nami

Masaże na redukcję drugiego podbródka

Masaże twarzy i szyi usprawnią przepływ limfy. Jednocześnie należy pamiętać, że te części ciała posiadają delikatną skórę i trzeba kontrolować siłę nacisku. Co ważne, masaż wykonuje się od podstawy szyi, aż do brody. Z tego powodu, można go wykonać własnoręcznie lub za pomocą specjalnych masażerów, które są wykonane z plastiku, stali chirurgicznej lub kamienia. Jednak profesjonalne masaże będą miały zbawienny wpływ na nasze mięśnie i samopoczucie. Szczególnie polecane w tej kategorii są:

  • Masaż Kobido nazywany jest liftingiem twarzy bez użycia skalpela. Wywodzi się z medycyny chińskiej i polega na powolnych, szybkich i głębokich ruchach, które pobudzają pracę skóry, mięśni i nerwów;
  • Endermologia Alliance to rodzaj masażu podciśnieniowego, który wykorzystuje zaawansowane technologicznie urządzenie. Dopasowuje ono swą intensywność do delikatnej skóry twarzy. Masaż ten pobudza produkcję elastyny i kolagenu, co wpływa dobroczynnie na wygląd skóry.

Zabiegi pomagające zlikwidować drugi podbródek w gabinecie medycyny estetycznej

Gdy drugi podbródek jest w stadium, w którym ćwiczenia i masaże na niewiele się zdają, należy podjąć bardziej zdecydowane kroki. Wszystkie one możliwe są w Klinice Antiaging. Co więcej, na początku należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który doradzi najbardziej skuteczne zabiegi, które zredukują drugi podbródek. Należą do nich:

  • zabieg liftingujący podbródek nićmi PDO – jest to metoda, która wykorzystuje nici polidioksanowe i zapewnia spektakularne rezultaty. Dzieje się to bez użycia skalpela. Nici PDO pobudzają produkcje elastyny i kolagenu w skórze, co pozwala przywrócić jędrność i prawidłowe napięcie w okolicach podbródka. Efekty tego zabiegu pogłębiają się jeszcze kilka tygodni po jego przeprowadzeniu. Utrzymują się nawet do dwóch lat. Zabieg jest bezbolesny. Natomiast wymagana jest kilkudniowa rekonwalescencja z powodu lekkiego zasinienia i obrzęku.
  • liposukcja podbródka – jeśli przyczyną podwójnego podbródka jest nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, to polecaną metodą redukcji tego defektu jest liposukcja. Warto zaznaczyć, że jest to inwazyjny zabieg, którego efekt zależy od utrzymywania prawidłowej wagi ciała pacjenta. Co istotne, zabieg wykonuje się w znieczuleniu i wymaga on kilku dni rekonwalescencji.
  • lipoliza podbródka – tu wyróżnia się lipolizę ultradźwiękową, laserową i iniekcyjną. Warto zaznaczyć, że jest z nich najmniej inwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji. Polega na konwersji tkanki tłuszczowej w płyn, który usuwany jest z podbródka. Wiązka lasera rozbija komórki tłuszczowe. Ostateczne efekty zabiegu widoczne są po kilku miesiącach. Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzyknięciu podbródka substancjami, które rozpuszczają komórki tłuszczowe.

Jak zapobiegać powstawaniu drugiego podbródka?

Zanim konieczne będzie zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, warto wprowadzić profilaktykę drugiego podbródka, szczególnie jeżeli posiadamy predyspozycje do jego powstawania. Opisane w artykule ćwiczenia i masaże można wykonywać jeszcze przed pojawieniem się tego defektu estetycznego, co z pewnością czasowo zahamuje jego dalszy rozwój. Dodatkowo, niezwykle ważne jest wprowadzenie do codziennej rutyny aktywności fizycznej, odpowiednio zbilansowanej diety, starań o utrzymywanie prawidłowej masy ciała oraz dbanie o prawidłową postawę. Wszystkie te czynniki sprzyjają utrzymywaniu pożądanej jędrności i elastyczności skóry, a także redukują ryzyko gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka.