Kwas hialuronowy – najlepsze rozwiązanie na piękne usta!

Makijaż permanentny ust czy kwas hialuronowy

Pełne i symetryczne usta są symbolem atrakcyjności i kobiecości. Z tego też powodu są one przedmiotem pożądania niejednej z nas. Na szczęście, jeżeli akurat nie jesteśmy ich szczęśliwymi posiadaczkami, to istnieją skuteczne sposoby na to, żeby to zmienić. Jak? Odpowiedzią jest kwas hialuronowy! Sprawdź koniecznie, która z tych opcji jest stworzona właśnie dla Ciebie!

Kwas hialuronowy i piękne, pełne usta

Moda na pełne wargi trwa już od wielu lat. Zapoczątkowały ją jeszcze w latach 50. i 60. takie gwiazdy filmowe jak Merlin Monroe.

Charakterystyczny wygląd ust słynnej aktorki był wynikiem jej naturalnych cech, ale także w dużej mierze powstał jako efekt zabiegów kosmetycznych, których się podejmowała. Jej usta były pełne i wypukłe, co nadawało jej twarzy niezwykłej ekspresji. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja była kluczowa, jednak według niektórych źródeł, aktorka poddała się serii wstrzyknięć kolagenu w wargi, aby jeszcze bardziej podkreślić piękno kształtu swoich ust.

Jednak to nie tylko wielkość ust Merlin Monroe była ważna. Aktorka zawsze stawiała na odpowiedni makijaż i stylizację, aby jeszcze lepiej podkreślić ich wygląd. Usta były często malowane jaskrawą czerwienią lub różem, co w połączeniu z delikatnymi falami blond włosów i błyszczącymi diamentami na uszach sprawiało, że do dziś Merlin Monroe jest prawdziwą ikoną Hollywood.

Jak gwizda z czerwonego dywanu!

Usta Merlin Monroe stały się symbolem kobiecości i seksapilu, które przetrwały wiele dziesięcioleci od czasów jej największej popularności. Dzisiaj, wiele kobiet na całym świecie inspiruje się jej stylem i próbuje naśladować jej charakterystyczne usta. Wykorzystuje to również wiele marek kosmetycznych, które proponują produkty mające pomóc w uzyskaniu podobnego wyglądu.

W Polsce pełnymi i pięknymi wargami poszczycić mogły się takie aktorki jak Kalina Jędrusik i Ewa Krzyżewska. W następnych latach do popularyzacji tego trendu przyczyniły się Julia Roberts, czy Pamela Anderson, która podkreślała nie tylko wielkość, ale i kolor ust.

Jednak na prawdziwy ideał, jeśli chodzi o usta, wykreowano Angelinę Jolie. Obecnie to właśnie jej usta są wzorem dla wielu kobiet na całym świecie. Na szczęście już doścignionym, gdyż wraz z symbolami pojawiły się również możliwości, a wszystko dzięki medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, które bardzo się w tym czasie rozwinęły.

Kształt ust zmienia się wraz z wiekiem, co powoduje, że osoby z pełnymi ustami w naturalny sposób wydają się młodsze i bardziej atrakcyjne.

Kobieta po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta

Makijaż permanentny, czy kwas hialuronowy – który wybrać?

Obecnie największą popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, cieszą się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje oczekiwaną objętość. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i odwracalny, a jego efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Nasi pacjenci doceniają go przede wszystkim za niezbyt wygórowaną cenę oraz brak dużej inwazyjności. Jest to naprawdę doskonały sposób na poradzenie sobie z problemem wąskich i małych warg.

Z kolei makijaż permanentny służy przede wszystkim do podkreślenia kształtu i koloru ust. Różnice występują również w samej technice wykonywania zabiegów.

Makijaż permanentny jest stałym make-upem (podobnym do tymczasowego tatuażu). Otrzymuje się go poprzez wprowadzenie pod skórę pigmentów za pomocą igły.

Wiele kobiet decyduje się na zabieg makijażu permanentnego z myślą o tym, że zagwarantuje on im dużo większe usta. Jednak w rzeczywistości służy on wyłącznie do podkreślenia urody, a nie jej zmiany. Oczywiście, dzięki konturom na granicy czerwieni wargowej i skóry oraz wypełnieniu 3D, można optycznie powiększyć usta. Jednak jeżeli wymarzyliście sobie ich znaczne powiększenie, to lepiej zdecydować się na podanie kwasu hialuronowego.

Podczas zabiegu makijażu permanentnego ust, igła wprowadzająca barwnik pod skórę może powodować lekki dyskomfort. Usta mogą być lekko opuchnięte po zakończeniu zabiegu. Jednak zwykle po kilku dniach odczuwany dyskomfort ustępuje, a opuchlizna znika. Po tygodniu pojawia się często martwy naskórek, który z czasem odpada, a skóra zaczyna się regenerować. Po kilku tygodniach od zabiegu końcowy efekt makijażu permanentnego jest w końcu widoczny.

Kwas hialuronowy – naturalny składnik

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze właściwej. Odpowiada za stworzenie jej wewnętrznego „rusztowania” oraz optymalny poziom nawilżenia. Dzięki tej substancji skóra jest jędrna, gęsta i nie ma zmarszczek. Jednak wraz z wiekiem, zmniejsza się zarówno ilość, jak i jakość kwasu hialuronowego, co niestety prowadzi do zwiotczenia skóry. Na jej powierzchni zaczynają pojawiać się delikatne linie, które następnie przeobrażają się w głębokie zmarszczki. Swoją objętość tracą również policzki oraz wargi. Aby temu zapobiec, stosuje się kwas hialuronowy, który nie tylko hamuje rozpad kolagenu, ale i stymuluje jego produkcję.

Co, jeśli moje wargi są wyjątkowo wrażliwe? Nie ma problemu – w Klinice Anti-Aging każdy zabieg jest przeprowadzany z wyjątkową delikatnością, często z wykorzystaniem znieczulenia iniekcyjnego.

Kwas hialuronowy – co powinnaś wiedzieć?

Szczególnie polecany w kosmetyce jest kwas hialuronowy w postaci żelu lub płynu. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym kwas hialuronowy pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co wpływa na jej elastyczność i jędrność.

W przypadku wykonaniu makijażu permanentnego kwas hialuronowy może być stosowany do złagodzenia nieprzyjemnych objawów związanych z zabiegiem, takich jak pieczenie, swędzenie czy obrzęk.

Makijaż permanentny ust, czy kwas hialuronowy. Co wybrać?!

W przeciwieństwie do makijażu permanentnego powiększenie ust kwasem hialuronowym to metoda bezbolesna, która nie wymaga czasu na rekonwalescencję. Po zabiegu usta są od razu widocznie powiększone i wygładzone. Efekt utrzymuje się przez około 6-12 miesięcy, po czym zabieg należy powtórzyć, jeśli chcemy zachować pełnię efektu.

Kwas hialuronowy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go do poprawy owalu twarzy oraz powiększania i modelowania ust. Co ważne, z metody tej mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy pragną zmienić wygląd ust oraz chcą zredukować skutki starzenia (przy czym nie ma tu znaczenia wiek pacjenta). Stosuje się go również w celu podkreśleniu konturu, wypełnienia objętości oraz podniesienia kącików ust. Ta szybka i bezpieczna procedura medyczna pozwala także skorygować ich asymetrię oraz podkreślić łuk kupidyna. 

Kobieta po zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym

Przygotuj się do zabiegu!

Przed zabiegiem należy unikać stosowania aspiryny, ibuprofenu i innych leków przeciwbólowych, które mogą wpłynąć na krzepliwość krwi. Jeśli stosujesz leki na stałe, skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który pomoże Ci dostosować dawkowanie przed zabiegiem.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mogą być naprawdę zniewalające, jednak po wykonaniu zabiegu, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza specjalisty. Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny czy basenu przez kilka dni po zabiegu, a także unikać ekspozycji na słońce.

Kobieta z pięknymi ustami powiększonymi kwasem hialuronowym