Witamina C na skórę – jaką rolę odgrywa?

witamina c na skórę

Witamina C to jedna z najważniejszych dla skóry witamin. Niestety ludzki organizm nie potrafi samodzielnie jej syntetyzować, dlatego konieczne jest dostarczanie witaminy C do organizmu z pożywieniem oraz przez skórę używając preparatów kosmetycznych bogatych w lewoskrętną witaminę C.

Dlaczego lewoskrętną? Otóż tylko forma lewoskrętna witaminy C wykazuje 100% przyswajalności przez nasz organizm. Witamina dostarczona z pożywieniem niemal w całości jest wykorzystywana do prawidłowej pracy narządów wewnętrznych, dlatego zalecane jest stosowanie bogatych w nią kosmetyków pielęgnacyjnych.

Witamina C na skórę – skutki niedoboru i jej właściwości

Niedobór witaminy C niemal zawsze wiąże się pogorszeniem kondycji naczyń krwionośnych, skłonnością do krwawień i wybroczyn. Dlatego jest to składnik kosmetyków dedykowanych cerze naczyniowej i z trądzikiem różowatym. Witamina C jest używana jako składnik przeciwzapalny w kremach i maściach poprawiający gojenie i uszczelniający naczynka krwionośne. Głównym działaniem witaminy C w skórze jest silne działanie przeciwzmarszczkowe i ochronne. Witamina C stymuluje syntezę kolagenu, likwiduje wolne rodniki, rozjaśnia przebarwienia i chroni skórę przed słońcem. W produktach kosmetycznych o niższym pH (np. w Retix C) pełni również role złuszczającą.

Jak przechowywać kosmetyki z witaminą C?

Witamina C jest bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych takich jak światło i wysoka temperatura. Dlatego ważne jest aby przechowywać ją w temperaturze pokojowej, w ciemnym opakowaniu. Kosmetyki z witaminą C powinno się zużyć maksymalnie 3-4 miesiące po otwarciu. Chyba, że producent kosmetyku zaleci inny okres (często krótszy). Przy wyborze produktów kosmetycznych z witaminą C należy pamiętać, że skuteczność kosmetyków zależy od odpowiednich formuł kosmetycznych o najwyższej jakości.

Jakie kosmetyki i zabiegi będą dla Ciebie najlepsze?

Koncerny kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu kosmetyków oraz zabiegów kosmetycznych zawierających witaminę C. Ze względu na działanie złuszczające można ją znaleźć w wielu zabiegach Anti-Aging np. zabiegu i kremach Retix C. Retix C jest zabiegiem wykorzystującym działanie witaminy C oraz retinolu. Rozjaśnia i silnie złuszcza skórę oraz pozwala uzyskać efekt intensywnego wygładzenia. Zabiegi wykonuje się w raz na 28 dni w serii 3-4. Jako pielęgnację domową zaleca się stosowanie kremu dedykowanego zabiegowi.

Innym zabiegiem kosmetycznym bogatych w witaminę C są mezoterapia witaminowa. Jest to zabieg przeciwzmarszczkowy, silnie nawilżający, rozjaśnia koloryt skóry oraz redukuje zasinienia pod oczami. Zabieg jest przyjemny i relaksujący, oraz, co ważne w przypadku preparatów z witaminą C, nie powoduje złuszczania. Najlepsze efekty przynosi z pielęgnacją domową kremami Energy C i z serum Energy C.

Witamina C jest wykorzystywana również w medycynie estetycznej m.in w koktajlach witaminowych w mezoterapii igłowej jako środek rozjaśniający przebarwienia oraz wygładzający zmarszczki.